ЯГІДНИЙ СЕЗОН- 2020: підсумки і перспективи

 ЯГІДНИЙ СЕЗОН- 2020: підсумки і перспективи

2020 рік був непростим для ягідної галузі. І саме час підбивати підсумки й аналізувати тенденції, щоб бути готовими до нового сезону. Допоможуть у цьому експерти, які поділилися своїми висновками та прогнозами в ході вебінару «Підсумки ягідного сезону та вплив кліматичних змін на ягідний бізнес». Говорили про головні виклики й особливості ринку в Україні та світі, про вплив на врожай погодних умов і пандемії COVID-19. Будували сценарії розвитку подій у секторі найближчими роками і розповідали про технології та інструменти, що дозволять оптимізувати процес вирощування, зменшити витрати і мінімізувати ризики.

Захід відбувся в рамках проєкту ЕФКО, ініційованому Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та Асоціацією «Ягідництво України».

Головне питання сьогодні – вплив кліматичних змін на ягідний бізнес та розробка рекомендацій щодо адаптації до цих змін. Адже метою Програми АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки шляхом покращення управління в агросекторі. Програма приділяє особливу увагу саме питанням впровадження інноваційних технологій, діджиталізації, заходам, спрямованим на підвищення продуктивності та якості продукції разом зі зменшенням впливу на навколишнє
середовище. І весь цей спектр питань передбачений в ініціативі ЕФКО, – наголосив менеджер з розвитку аграрних ринків Програми USAI з аграрного і сільського розвитку Юрій БАКУН.

ГЛОБАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ

Сезон був непростий, що здебільшого пов’язано зі складністю ведення бізнесу, невпевненістю, розбалансованим попитом та постачанням. Але загалом рік для світової галузі ягідництва став позитивним і приніс зростання. Про це свідчать результати Global Berry Congress 2020, розповіла президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина КУХТІНА:

На головних ринках світу, в Європі та США, зафіксоване зростання споживання і продажів
ягід. Наскільки сталими будуть надалі ці тенденції, сказати наразі неможливо, але експерти одностайні в думці, що рівень згаданих показників буде вищий, ніж до пандемії. Тож тема сталого виробництва стає все більш актуальною у світі.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті