Ягідний прогноз-2021. Що чекає на ягідівників цього року?

 Ягідний прогноз-2021. Що чекає на ягідівників цього року?

Новий ягідний сезон в Україні на старті, і всі його учасники завмерли в очікуванні: яка ситуація буде цьогоріч? Чи вплинуть погодні умови на весь ягідний сектор країни, як це трапилося минулого сезону? Адже саме від погоди залежить, як розвиватимуться ягідники, на який врожай розраховувати нашому фермеру, а також якою буде якість і вартість майбутніх ягід. Тож питання тенденційності українського ягідного ринку, перспективи розширення площ і експорту українських ягід нині на часі. Відповіді на них шукали учасники вебінару «Ягідний прогноз-2021: новий сезон – нові проблеми?», який організував проєкт «АПК-Інформ: овочі та фрукти», а інформаційним партнером став журнал «Ягідник».

ПРОГНОЗ НА 2021-й З УРАХУВАННЯМ СИТУАЦІЇ 2020-го

Аналізуючи сезон 2019 року, експерти проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» прогнозували, що завдяки суттєвому зростанню площ під лохиною у 2020 році варто очікувати надлишку пропозиції цієї ягоди на ринку, який спричинив би падіння ціни на неї. Але сталося не зовсім так, як очікували, і ключовим фактором формування ситуації на ягідному ринку стали погодні умови, які неможливо спрогнозувати.

– Ми завершили першу хвилю опитування українських виробників щодо основних ягідних культур, – зазначив керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев. – І з трьох ягід, які були в опитуванні, зменшення комерційних площ можливе лише з малиною, однак воно незначне й не перевищить показник 10%. Що стосується суниці садової та лохини, то прогнозуємо збільшення плантацій, і одна з причин цього – високі ціни на ягоди, які були торік. Оскільки у 2020 році ці культури максимально постраждали від весняних заморозків, то ягідівники недобрали врожаю на 50% від запланованих показників. І саме це зниження пропозиції дозволило сформувати високі ціни на ягоду, які підігрівають інтерес для подальшого збільшення плантацій.

За словами експерта, поки що важко сказати, чого очікувати від врожаю 2021 року, оскільки все залежить від травневих заморозків: наскільки тривалими вони будуть і чи будуть узагалі. Адже саме вони можуть вплинути на цьогорічний врожай ягідних культур. Але якщо погодні умови все ж таки будуть сприятливі й фермерські господарства зможуть зібрати запланований урожай, можливе зниження вартості всіх ягідних культур без винятку. Причому, порівнюючи з минулим роком, ціни можуть зменшитися суттєво. Оскільки тоді ягід ранніх сортів для свіжого ринку взагалі майже не було, а ситуація із сировиною для переробників була ще критичнішою, адже переробними не мали змоги купувати ягоди за тими цінами і зазвичай просто відмовлялися від заморожування.

Оксана МАРЧУК

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті