Ягідні та трав’яні крафтові чаї з України популярні в усьому світі

 Ягідні та трав’яні крафтові чаї з України популярні в усьому світі

Дев’ять років тому подружжя Бартків з Прикарпаття заснували сімейне виробництво під брендом «Міх чаю». Спочатку робили 50 упаковок чаю за тиждень, нині ж у них з десяток найманих працівників, які виготовляють по 500 штук готової продукції щодня, а їхніми карпатськими чаями смакують в Японії, Австралії, Європі, США та Канаді. Для їх виробництва використовують як різноманітні трави, так і листя та плоди ягід.

– Коли людина читає на упаковці, що чай з полуниці чи малини, то вона очікує, що то, як у бабусі – відкрили банку варення розмішали з водою і випили. З чаями так не проходить. Адже листя не пахне, як плоди й не має такого смаку, як плоди. Тут легкий смак, запах та відчуття. У природі нічого різко не пахне. Природа пахне ніжно, і так пахне наш чай, – розповідає Оксана Бартків.

Сировина для виробництва чаю надходить із Закарпаття, Волині, Львівщини та Прикарпаття. Чай екологічно чистий, адже двічі на рік сировину віддають на перевірку у Держстандартметрологію, пише Репортер.

Продукція «Міх чаю» має своїх клієнтів по всьому світу:

– Наш чай продається в Австралія, США, Канаді, Японії та, звісно ж, у Європі. Японія, – це, напевно, найбільша моя гордість. Коли я побачила замовлення з Токіо і це було не слов’янське прізвище, а японське – аж руки тряслися. Замовлення поїхало туди, всі задоволені й щасливі. І ми також, – розповіла співзасновниця підприємства «Міх чаю».

Менше ніж рік тому свої чаї Бартківи почали продавати на американському сайті для крафтових виробників – Etsy. Туди хотіли завжди, але тільки зараз це стало можливо. Хоч продажі, кажуть, там мінімальні, але люди з усього світу можуть їх там знайти.

Читайте також: «Вауберрі»: перші кроки до успіху у вирощуванні органічної лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті