Ягідні підсумки в Польщі

 Ягідні підсумки в Польщі

Центральне статистичне управління (GUS) надало попередні оцінки врожаю плодів з плодових плантацій у садах та ягідних насадженнях. Так, за оцінками, врожай ягід становитиме менше 0,6 млн тонн, тобто приблизно на 1% менше, ніж у попередньому році, повідомляє sadyogrody.pl

Незважаючи на несприятливі погодні умови на початку вегетаційного періоду (низькі температури, часті опади) та скорочення періоду цвітіння, кількість плодів виявилася достатньою. Також не було великих втрат, спричинених весняними заморозками. Перебіг погодних умов у червні та липні був оптимальним для розвитку плодових рослин на більшій частині країни та сприяв зростанню плодової маси.

– Найбільше скорочення ягід порівняно з минулим роком відбулося у врожаї малини. Врожай цього виду плодів наразі оцінюється в менше 104 тис. тонн, тобто приблизно на 15% менше, ніж торік. Однак це зниження може навіть поглибитися залежно від результатів виробництва осінніх сортів, – повідомляє Центральне статистичне управління.

У звіті повідомляється, що загальний обсяг виробництва чорної смородини (всього чорної та кольорової) оцінювався майже у 153 тис. тонн, тобто приблизно на 4% вище виробництва минулого року. Врожай чорної смородини оцінювався майже у 112 тис. тонн, тобто приблизно на 1% більше, ніж у 2020 році.

Цьогорічне виробництво суниці садової оцінили у 150 тис. тонн, що майже на 3% більше порівняно з минулорічним урожаєм. Однак якість зібраних плодів була гіршою. Часті та сильні опади, особливо на початку року, спричинили розвиток грибкових захворювань, і боротьба з ними була ускладненою. Як наслідок, виробники, зосереджені на ранньому виробництві під прикриттям, зазнали збитків. Період збирання суниці садової також був коротшим, ніж у попередні роки, що, крім погоди, було зумовлено відсутністю достатньої кількості працівників.

Врожай аґрусу оцінювався в 9 тис. тонн, тобто майже на 5% вище, ніж у попередньому році. Виробництво інших фруктів з плодових чагарників та ягідних насаджень у садах оцінювалося майже у 142 тис. тонн, тобто на рівні, подібному до 2020 р.

Читайте також: Малиновий бум-2: черговий міф чи неминуча реальність?

Українську заморожену малину експортували до США та Канади

Журнал «Ягідник»

Останні статті