Ягідні підсумки року в Польщі

 Ягідні підсумки року в Польщі

Урожай плодів із плодових насаджень і ягідних плантацій оцінили приблизно в 0,6 млн тонн, тобто приблизно на 2% більше, ніж минулого року, повідомляє sadyogrody.pl. За підрахунками Головного управління статистики Польщі, виробництво фруктів і ягід у 2021 році становило близько 565 тисяч тонн. При цьому якість зібраних плодів була гіршою через часті та рясні опади під час дозрівання плодів.

Зменшення виробництва малини

Висока вологість сприяла розвитку грибкових хвороб і шкідників, боротьба з ними була важкою. Несприятливі умови найбільше вплинули на врожай малини, який у 2021 році був приблизно на 13% меншим порівняно з попереднім роком і становив майже 104 тисячі тонн.

Збільшення виробництва смородини та аґрусу

Загальний урожай смородини (чорної та кольорової) оцінили у понад 152 тисячі тонн, тобто на 6,5% більше, ніж минулого року. Зокрема, врожай чорної смородини оцінили майже в 112 тисяч тонн, тобто приблизно на 4% більше, ніж у 2021-му.

Виробництво аґрусу оцінили приблизно в 9,5 тисяч тонн, тобто приблизно на 10% більше, ніж минулого року.

Слабша товарна врожайність суниці садової

Урожай суниці оцінили менше ніж у 156 тисяч тонн, тобто приблизно на 8% більше минулорічного виробництва. Через несприятливі погодні умови у багатьох насадженнях, особливо під укриттям, спостерігався інтенсивний розвиток грибкових захворювань і зниження якості товарного врожаю. Також скоротився термін постачання суниці садової.

Урожай решти фруктів і ягід оцінили у 143 тисячі тонн, тобто приблизно на 3% більше порівняно з 2020 роком. Найбільшу частку в цій групі фруктів займають чорноплідна горобина та лохина.

Читайте також: Ягоди для лінивих

Ягідівникам вигідно підтримувати імідж лохини як елітної ягоди

Ягідні підсумки в Польщі

Журнал «Ягідник»

Останні статті