Ягідне літо «Агровесни» Як у кластері, що об’єднав виробників ягід, попри примхи природи впевнено прямують до успіху

 Ягідне літо «Агровесни» Як у кластері, що об’єднав виробників ягід, попри примхи природи впевнено прямують до успіху

Погожими літніми днями, коли мріється про відпустку, свіже морське узбережжя та спокій, на полях кластера «Агровесна» саме кипить робота. У розпал літа достигає більшість ягід, тому важливо, щоб кожен день минав з максимальною користю. Тим паче що працювати є над чим: нині кластер «Агровесна», що діє в Макарівському районі на Київщині, об’єднує 18 виробників ягід, котрі загалом обробляють близько 500 га землі, на понад 350 га з яких ростуть саме ягідні культури.

У господарствах кластера вирощують лохину, малину, суницю садову, суницю лісову, смородину, порічку. При цьому з 18 членів цього об’єднання десять продають ягоду через оператора кластера – ТОВ «Агровесна-Маркет», а інші реалізують урожай самостійно. Підприємцям-учасникам кластера немає потреби інвестувати в інфраструктуру, оскільки вона вже діє на агрофірмі. Натомість вони мають змогу зосередитися на вирощуванні ягід та забезпеченні високої якості врожаю.

 «У нас повна демократія: хочете продавати самостійно – будь ласка! Кожен сам вирішує, на чому концентрувати зусилля – на продажах чи виробництві», – зауважує керівник кластера «Агровесна» Олександр ТКАЧУК, розповідаючи про особливості цього об’єднання виробників ягід.

ЯКІСТЬ І СТАБІЛЬНІСТЬ ЗА БУДЬ-ЯКИХ УМОВ

На початку червня, коли журналісти «Ягідника» завітали в гості до «Агровесни», у господарстві якраз стартував збір першого врожаю суниці садової.

– Збирати суницю розпочали з 8 червня. Проте нинішній врожай куди гірший, аніж торішній, коли ягоди в цю пору було чи не вдесятеро більше. І вже можна передбачити, що цього року можливий дефіцит замороженої ягоди. Суниця нині дорога і, можна сказати, у дефіциті. Тому заморожувати її не вигідно: заморожену реалізуємо по 65 гривень за кілограм, а свіжу – по 85 гривень, при цьому не витрачаючись додатково на переробку. А взагалі цей рік доволі незвичний, адже ягода дозріває із запізненням на 2–3 тижні, – зазначає Олександр Ткачук.

Попри відносний червневий неврожай садової суниці у господарстві протягом літа очікують значних обсягів ягід. Тому до активного виробництва підготовлено всі три камери і велика зала сучасного комплексу охолодження, де працівники фасують ягоди. Спочатку їх охолод-жують до температури 2–4 градуси в камері шокового охолодження, потужності якої дають змогу за 90 хвилин охолодити понад дві тонни ягід. Охолодження дозволяє максимально зберегти якість і продовжити термін зберігання продукції. Потому вона потрапляє до другої камери, де відбувається комплектування свіжих ягід для експорту та доставки до торгових мереж. Фасування проводять на сучасній лінії, котру обслуговує четверо працівників.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (18).

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті