Ягідна співпраця України та Нідерландів

 Ягідна співпраця України та Нідерландів

Україна та Нідерланди здавна ефективно співпрацюють в аграрному секторі. Які результати це має? Які перспективи такої співпраці? Чому українським фермерам вигідно співпрацювати з нідерландськими колегами? Про це розповів радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд НАУТЕН.

«Ягідник»: Розкажіть про себе та свою діяльність. Як давно почали працювати в галузі сільського господарства, зокрема, садівництва та ягідництва? Які ваші найзначніші досягнення?

Рейнауд Наутен: Протягом моєї кар’єри я постійно набуваю досвіду в агросекторі. До призначення Радником з питань сільського господарства я працював менеджером програм у сфері міжнародної торгівлі в Центрі сприяння імпорту (CBI), агенції міжнародного співробітництва уряду Королівства Нідерландів. На цій посаді я був залучений до просування кількох видів сільськогосподарської продукції з країн Східної Європи на ринки ЄС, зокрема вин, свіжих та перероблених фруктів і овочів. Не секрет, що вихід продукції на ринок ЄС – це доволі складне завдання, тим більше, що підтримка імпорту зі Східної Європи не була в той час пріоритетом для програм нідерландського уряду. Але ці виклики робили мою роботу цікавою, об’єднуючи у спільних проєктах людей із різноманітним досвідом, які працювали разом з такими установами, як Європейська комісія, Міжнародна фінансова корпорація та USAID.

Незважаючи на те, що на той час Україна не була в переліку країн, що розвиваються, і не була серед країн, які отримували допомогу від уряду Нідерландів, мені вдалося організувати тут багато заходів, як-от різні тренінги щодо надання інформації про ринок ЄС, вимоги до українського експорту, досліджень, які в подальшому сприяли зростанню експорту свіжих ягід, фруктів та овочів, а також продукції з доданою вартістю. Мабуть, у цьому контексті моїм найпомітнішим досягненням стала підтримка Асоціації «Ягідництво України» з експортного маркетингу, починаючи ще з 2015 року.

«Ягідник»: Як розвивається галузь ягідництва в Нідерландах? Які напрямки розвиваються більш динамічно і є найбільш перспективними?

Рейнауд Наутен: Сектор рослинництва та посадкового матеріалу є одним із 9 пріоритетних секторів нідерландської економіки з найвищим експортним потенціалом. Успіх галузі заснований на співпраці уряду, бізнесу та науково-дослідних центрів. Іншими словами, наукові дослідження скеровуються потребами бізнесу, а уряд підтримує амбіції бізнесу на міжнародних ринках. Усі інвестиції, інновації та досягнення в галузі мають науково підтверджену основу та завдяки активній міжнародній діяльності акумулюють глобальні дані, мають широке застосування, а також визначаються високим рівнем відповідальності. Нідерланди дуже багато інвестують у знання й технології. Моя країна дуже маленька, але протягом багатьох років відома як другий найбільший постачальник агропродовольчої продукції у світі. Це можливо лише завдяки застосуванню високоефективних технологічних методів виробництва, таких, як теплиці, вертикальні ферми або різноманітні системи захищеного садівництва та контрольованого рослинництва. Високий рівень контролю над виробничим процесом мінімізує можливі ризики та забезпечує найвищу продуктивність. Знання, накопичені протягом багатьох років тісної співпраці нідерландських фермерів та науковців, також дуже цінні та мають попит за кордоном. Саме тому вже певний час амбіції уряду Нідерландів переключилися з глобального експорту агропродовольчої продукції на експорт знань і технологій.

Рейнауд Наутен із ягідівниками на V Міжнародній науково- практичній конференції «Ягідництво і переробка: технології
та інновації» (9 грудня 2021 року)

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті