Ягідна казка на Прикарпатті: фермер вирощує суницю і кавуни на одному полі

 Ягідна казка на Прикарпатті: фермер вирощує суницю і кавуни на одному полі

Українці масово виїжджають за кордон на заробітки. Тим часом в країні не вистачає робочих рук, особливо це відчувають фермери. Із такою практикою на власному досвіді знайомий фермер Богдан ЛУТЧИН з Івано-Франківщини. Знаючи напевне, як українцям працюється за кордоном, він вирішив створити такі умови, щоб люди із задоволенням працювали вдома. І йому вдалося: вже п’ять років поспіль ФГ «Беррі Прикарпаття» вирощує суницю садову в закритому та відкритому ґрунті, нещодавно додалися й кавуни.

Фермер довів: якщо підходити до справи з розумом і добрими намірами, успішно займатись ягідництвом можна й на Прикарпатті. Більш того, можна забезпечувати споживачів свіжою суницею до самого листопада. Фермерське господарство ФГ «Беррі Прикарпаття» розташоване в селі Чукалівка Тисменицького району, неподалік від Івано-Франківська, що обумовлює особливу стратегію продажів. Сьогодні це 1,5 га ягідників: пів гектара під накриттям, гектар – у відкритому ґрунті. Основною культурою є суниця садова ремонтантних сортів.

– Наше господарство розпочалося з двох соток землі. Дійшовши до півтора гектара площ, я зрозумів, що це не межа, потрібно накривати все тунелями та розвиватися далі. Адже за технологіями – перспектива. Вже вся Європа під накриттям, це майбутнє галузі. Просто в Україні не зовсім сприятлива ситуація для такого прогресу: собівартість ягоди невисока, а от теплиці дорогі, і не кожен може собі це дозволити. Проте кліматичні умови двох останніх років красномовно говорять про необхідність переходу до закритого ґрунту. Ягода стає якіснішою, тому її можна дорожче продати. Відповідно, можна більше заплатити своїм робітникам. Маємо зрозуміти: якими б розумними та працьовитими вони не були, коли отримують достойну винагороду, тоді й працюють відповідно. Це основний чинник – людині потрібно створити умови, – пояснює Богдан Лутчин.

Продовження статті читайте у друкованому номері “Ягідника”. Придбати його, а також ознайомитися із загальним змістом журналу ви можете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті