Витрати на вирощування органічних ягід в Україні повертаються за 5 років

 Витрати на вирощування органічних ягід в Україні повертаються за 5 років

Ягода завжди була популярним продуктом у кулінарних традиціях українців. Її використовували для десертів, виробництва алкогольних напоїв, джемів, мармеладів, з неї робили соуси до птиці та червоного м’яса, чаїв, застосовували у фармації.

Найбільш популярними в Україні завжди були полуниця і суниця. А в останні роки до фаворитів вітчизняного ягідного ринку додалися чорна і червона смородина, пише pro-consulting.ua.

Популяризації ягід сприяє збільшення числа тих, хто намагається дотримуватись здорового способу життя і правильного харчування. Особливо серед прибічників ЗСЖ цінуються органічні плоди, тобто вирощені в екологічно чистих умовах і без використання хімічних засобів.

За словами експертів, на яких посилається ЗМІ, бізнес-план з вирощування органічної полуниці, малини чи смородини на площі 15 га має базуватись на ретельному виконанні всіх умов для створення «органічного» підприємства.

Слід зважати на все: від вибору ділянки, технології догляду за посадками, до мікроклімату у виробничих приміщеннях і сховищах.

У структурі інвестиційних витрат для створення «органічного» підприємства найбільшу частку займає закупівля саджанців — 42%, 22% йде на проведення підготовчих робіт і 19% — на придбання техніки.

Згідно з розрахунками, всі вкладені в реалізацію бізнес-плану вирощування органічних ягід гроші повернуться до інвестора у вигляді прибутку протягом п’яти років (61,3 місяця).

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *