Витрати на авіаперевезення черешні з Австралії подвояться

 Витрати на авіаперевезення черешні з Австралії подвояться

Логістика буде ключовим викликом для експортерів черешні з Австралії у новому сезоні поставок, повідомляє ProduceReport.

Авіаперевезення є практично єдиним способом доставки австралійської черешні на головні експортні ринки збуту, і тільки 1% від щорічних обсягів відправляється з країни альтернативним морським транспортом. Саме сектор авіаперевезень одним з перших постраждав від ефектів глобальної пандемії COVID-19.

До цього черешня відправлялася з Австралії усталеними пасажирськими маршрутами. Тепер же, з огляду на те, що їх кількість значно зменшилася, вартість авіаперевезень вантажними маршрутами і пасажирськими літаками, за думками експортерів, виросте практично вдвічі. Більше того, дворазове збільшення вартості відбудеться незважаючи на програму субсидування експортерів товарів, які швидко псуються, недавно прийняту урядом країни.

До того ж, виробництво черешні в сезоні 2020/21 (листопад-жовтень) в Австралії зросте в порівнянні з попереднім роком, за даними Зарубіжної сільськогосподарської служби Міністерства сільського господарства США (FAS USDA), з 18,5 тис. тонн до 21 тис.тонн. Відповідно, австралійським виробникам у новому сезоні доведеться мати справу з ще більшим обсягом продукції на ринку.

Іншим викликом для черешневої індустрії в Австралії може стати дефіцит робочої сили в країні. У минулі роки більшість збирачів черешні були тимчасовими робочими, які отримували спеціальну робочу візу. Тепер, через COVID-19 і обмеження на переїзди, питання наявності необхідної робочої сили в країні буде як ніколи гострим.

Проте, у новому сезоні, за очікуваннями експертів FAS USDA, Австралії вдасться трохи збільшити експорт черешні в натуральному вираженні до 5 тис. тонн. У минулому сезоні Австралія експортувала 4,6 тис. тонн черешні, а головними ринками збуту виступили Китай (33% від загальних поставок) і Гонконг (14%). Пік експорту черешні з Австралії зазвичай припадає на листопад-січень.

Журнал «Ягідник»

Останні статті