ВИРОЩУЄМО ПОРІЧКУ

 ВИРОЩУЄМО ПОРІЧКУ

Агротехнологія та фактори успішного культивування на прикладі українського господарства

Поряд із популярними ягідними культурами, як-от суниця чи малина, українських садівників досі цікавить порічка, аґрус, обліпиха, смородина й кизил. А все завдяки своїм цілющим властивостям. Клімат України найліпше підходить для вирощування таких ягід, та це далеко не єдиний маркер успіху в галузі. Зокрема, важливо правильно підібрати місце для закладання плантації, перспективні сорти, технологію догляду і спосіб збирання врожаю. Про секрети вирощування порічки у господарстві «Олександрівський Агро Холод» (Черкаська область, Лисянський район, село Кам’яний Брід) журналісти видання «Ягідник» дізнались у Віталія ПИСЬМЕННОГО, заступника директора компанії з сільськогосподарських питань.

«Олександрівський Агро Холод» засновано у 2017 році. Нині тут вирощують 20 га порічки та 10 га суниці на крапельному зрошенні, а також обліпиху. З минулого року зайнялися ще й вирощуванням овочів: томатів, перцю і кабачків.

За словами Віталія Письменного, саме на порічку в господарстві зробили найбільшу ставку. Адже потенціал цієї ягоди на ринку постійно зростає, а вона придатна як для свіжого споживання, так і для переробки.

ТЕХНОЛОГІЯ ПОСАДКИ ТА ЖИВЛЕННЯ: У ФОКУСІ – УКРАЇНСЬКІ САДЖАНЦІ

– Порічку на площі 20 гектарів під полив ми висадили у 2018 році. Проаналізувавши ринок, зупинили вибір на одному середньостиглому сорті – Троїцька. Він стійкий до холодів, не потребує складних агротехнічних маніпуляцій і за роки вирощування жодного разу не підмерз. Саджанці купували на Вінниччині, у місцевому розсаднику «Декоплант». Це дало нам можливість отримати державну компенсацію за придбання саме українських саджанців, – розповідає представник господарства й додає, що на перспективу в компанії планують зробити «виробничий конвеєр»: – Починаючи зі збору суниці, навесні плануємо переходити на збір порічки, потім – овочів й обліпихи, щоб наші працівники могли працювати цілий сезон, аж до морозів.

За умови правильного догляду насадження порічки починають повноцінно плодоносити на 4–5-й рік після старту, коли у саджанців уже добре сформувався корінь, а кущ має пагони різних років.

– Цього року ми зібрали сигнальний урожай на сформованих трьох пагонах першого року. Технологія вирощування у нас закладена в простій та зрозумілій схемі посадки: ширина міжряддя 2,5 метра, відстань між кущами – 1 метр. На 20 гектарах у нас висаджено 70 тисяч кущів. Посадку робили за чіткою технологією: підготовка посадкової ями, висадка саджанця із заглибленням на 5–7 сантиметрів нижче від кореневої шийки. Після посадки ми зрізаємо саджанець на рівні 5 сантиметрів над рівнем землі й поливаємо – приблизно по 10 літрів води на одну ямку. Ми висаджували кущі порічки одразу у відкритий ґрунт, але попередньо упродовж літа проводили підготовку плантації: боролися з бур’янами, робили механічну розбивку траншеї для поливу, готували посадкові ями і вносили добрива. Базово ми використовували добриво NPK 16:16:16, воно ж – нітроамофоска. В кожну посадкову яму вносили по 100 грамів мінерального добрива, – розповідає фахівець.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Нагадаємо сорти порічок, придатних для виробництва желе.

Варіанти переробки порічки.

Журнал «Ягідник»

Останні статті