Вирощувати лохину з індивідуальним підходом

 Вирощувати лохину з індивідуальним підходом

Марина СТЕПАНЮК

Про європейський досвід вирощування лохини та особливості культивування цієї ягідної культури розповів менеджер з експорту компанії Superborówka Вадим ФІЛІКС, котрий приїхав у Рівне для участі у III Міжнародній конференції «Ягідництво і переробка 2019».

Лохина – на вістрі популярності

Сучасний ринок лохини – дуже динамічний, і на ньому постійно з’являються новинки. Та все ж більшість виробників віддають перевагу саме апробованим сортам. Адже принципи заснування успішного бізнесу з вирощування лохини залишаються сталими: споживачі обирають ті сорти, якість і стійкість яких вже підтверджена, які можуть плодоносити по 15-20 років, а рівень їхньої продуктивності залишатиметься дуже високим. Своєрідними «хітами сезону» серед сортів фахівці називають Блюкроп, Чандлер, Дюк. На них завжди спостерігається попит не лише в Польщі, а й в інших країнах, оскільки вони добре пристосовані до наших кліматичних умов і здатні витримувати низькі температури.

– Польські виробники садивного матеріалу мають достатній досвід вирощування лохини, тому тим, хто планує відкрити розсадник, а також споживачам, котрі прагнуть просто вирощувати ягоди, вони можуть надати багато важливої інформації, – розповідає Вадим Філікс. – В нашій компанії вже давно вважають, що клієнти – це не лише споживачі, а й наші партнери, з якими підтримуємо постійні контакти. З іншого боку, ми маємо змогу аналізувати отриману інформацію, апробувати нові підходи до вирощування лохини, а згодом і виводити їх на певні ринки, – зауважує фахівець.

Упродовж останніх років активного розвитку ягідництва галузь уже має певний досвід, виробники навчилися відрізняти порядних постачальників садивного матеріалу від випадкових і віддають перевагу, звісно ж, перевіреним партнерам з різних країн. – Завдяки участі у тематичних конференціях, виставках і семінарах ми маємо можливість вдосконалюватися. На таких заходах не лише представляємо власну продукцію, а й з задоволенням беремо участь у наукових семінарах. Адже паралельно з розвитком ринку рухається вперед і наука: з’являються нові розробки, підходи та технології. Працюємо у двох напрямках, отримуючи практичну інформацію від партнерів та важливі дані «з перших рук» від науковців і колег. Це дає змогу бути на вістрі подій у галузі, – зазначає Вадим Філікс…

Продовження статті читайте у журналі «Ягідник» №5 (16), 2019. Придбати журнал ви можете як паперовому варіанті, так і в електронному.

Охочі отримувати журнал увесь рік можуть оформити передплату. Ви можете звернутися:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• через e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

З вами зв’яжеться менеджер проекту і оформить замовлення.

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті