Вирощування ягід суниці у закритому ґрунті та автоматизація – головні тренди галузі

 Вирощування ягід суниці у закритому ґрунті та автоматизація – головні тренди галузі

Вирощування ягід стає більш технологічним процесом, який потребує все нових технологій та інструментів. Так галузь відповідає на виклики сьогодення: різку зміну клімату, непередбачувані погодні умови разом зі зростанням вимог споживачів до якості ягід.

Більшість країн-виробників, орієнтованих на свіжий ринок, віддають перевагу вирощуванню ягід у закритому ґрунті – тунелях і теплицях (або теплицях тунельного типу), які дозволяють примножити та зберегти врожай, а також гарантують якість продукції.

ВИРОЩУВАННЯ ЯГІД ПІД НАКРИТТЯМ – ВИМОГА ЧАСУ

Проте, за словами експертів, у нас вирощування в закритому ґрунті наразі не є великим трендом через низьку купівельну спроможність як виробників, так і покупців. Сьогодні в Україні закритий ґрунт здебільшого використовують для того, щоб трішки раніше отримати перший урожай. Але в умовах щорічних кліматичних колізій перехід на виробництво ягід у теплицях і тунелях стає питанням існування плодово-ягідного бізнесу загалом.

Крім того, вирощування ягід у закритому ґрунті дає можливість постачати споживачам плоди найвищої якості до, під час і після масового сезону за високими цінами. Наприклад, у Польщі дедалі більшу частку малини та суниці вирощують у закритому ґрунті.

Оптимальний для рослин мікроклімат створюється в плівковому тунелі, що є найкращим варіантом та альтернативою якому слугують різноманітні накриття для захисту від опадів, вітрів і шкідників. Таким чином вдається уникнути найбільшої загрози для десертних ягід – несприятливих погодніх умов під час сезону вирощування та збору ягід. Це дозволяє заробити додаткові прибутки, мінімізуючи ризики при вирощуванні й отриманні ягоди вищого класу, а також сприяє збільшенню врожайності до 30%. У відкритому ґрунті врожай нерідко ушкоджується вітром та опадами, чого у плівковому тунелі не буває.

ЗБЛОКОВАНІ ТУНЕЛІ – НАДІЙНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ПЕРЕХОДУ НА ВИРОЩУВАННЯ В ЗАКРИТОМУ ҐРУНТІ

Існує багато різновидів тунелів: різних розмірів, форм, інженерних рішень, варіантів накриття та рівнів автоматизації. Нещодавно компанія Haygrove розробила новий вид тунелів для вирощування ягідних культур – ще міцніших та одночасно доступніших для фермерів.

– З новинок ми застосували овальну трубу для арок HSO, яка на 20-40% міцніша за звичайну. Окрім того, нова запатентована система зміцнення конструкції за допомогою стальних тросів додає ще 10-15% міцності та витривалості конструкції. Також збільшили відстань між «ногами» до 2,5 м та відмовилися від верхнього зміцнення арок, що дозволило здешевити загальну вартість шляхом зменшення використання металу на метр. А збільшення висоти тунелів дозволило нам забезпечити кращий мікроклімат для росту рослин, – розповів менеджер з продажів компанії Haygrove Марек ЯМРИ.

Мова йде про зблоковані тунелі Haygrove, які забезпечують відмінний мікроклімат, контроль і стабілізацію температури всередині, захист від весняних та осінніх приморозків, захист рослин від надмірної вологи та граду під час росту і збирання врожаю. Такі тунелі підходять для багатьох видів культур, зокрема для суниці садової, малини, лохини, черешні, помідорів, редиски, салату та капусти, які вирощуються як у відкритому, так і в закритому ґрунті.

Використання плівки Luminance THB з термодифузійним фільтром доз- воляє знизити температуру, зменшити транспірацію води та ризик опіків плодів. Це рішення, кажуть у компанії, найефективніше для вирощування малини, суниці, лохини та перцю.

ТУНЕЛІ SOLO: АКЦЕНТ НА МІЦНІСТЬ І СТАБІЛЬНІСТЬ

Цілорічне використання садових тунелів активно набирає популярність серед садівників. Обирати їх треба відповідно до культур і стратегії господарства. Наприклад, серія тунелів Solo компанії Haygrove представляє різні варіанти вирощування продуктів високої якості. Вони призначені для пришвидшення збору урожаю ранніх сортів (до 2-х тижнів). Конструкції з суперміцної сталі XS 350 з труб з гарячим оцинковуванням HSO можна обрати у розмірах 80×40 мм, HSO 60×40 мм або ж з круглої труби 50 мм чи 40 мм.

Тунелі Solo також мають готичну або аркову форму дуг. Високі бокові стінки забезпечують комфортніші умови праці всередині тунелю та комфорт для рослин. Ширина тунелю варіюється від 5 до 9 м, бічна висота може досягати 1,75 м, загальна – до 5 м. Закладена функція пікового провітрювання. Вентиляція здійснюється через бічні стіни та торцеві фрамуги (опція), також передбачене вентиляційне підключення до метеостанції.

Причому, варто звернути увагу на те, що при оснащенні прозорою плівкою є можливість розпочати збирання врожаю раніше та забезпечити правильний розмір і якість плодів. Молочна плівка створює ідеальні умови для рослин завдяки використанню термодифузійного фільтра, що знижує температуру до 5 оС. (В друкованій версії трапилася помилка, замість фольга треба читати саме плівка, – приносимо вибачення партнерам і акцентуємо увагу читачів)

Більше інформації про інноваційні тунелі – шукацте у повній в статті у журналі “Ягідник” №1 (17).

Замовити журнал чи оформити передплату можна за телефонами +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87 чи по e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net. З вами зв’яжеться менеджер проекту і оформить замовлення.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *