Вирощування лохини… в мішках: реально вигідно!

 Вирощування лохини… в мішках: реально вигідно!

Досвід ФГ «Органік-Захід Груп» на Львівщині

Розпочинаючи шлях у ягідництві, не варто боятися експериментувати, водночас не економлячи на вкладеннях, від яких залежить майбутнє бізнесу. Таким шляхом пішли у ФГ «Органік-Захід Груп», що на Львівщині, де вирощують лохину за традиційною технологією та… в мішках і контейнерах. Які ж особливості такої технології вирощування лохини, а також її переваги й недоліки, – про це журналу «Ягідник» розповів засновник ягідного бізнесу Роман МЕЛЬНИК.

ФГ «Органік-Захід Груп» розташоване у Львівській області біля м. Радехів. Вирощувати лохину тут почали відносно недавно – 3 роки тому. Власник ягідного бізнесу вирішив взяти приклад зі свого товариша, який уже впродовж 6 років успішно вирощує лохину. У 2021 році у ФГ «Органік-Захід Груп» висадили перші 6 гектарів лохини. У 2022 році господарство отримало грант від держави на розширення плантації, тому вже невдовзі тут планують закласти ще до 20 гектарів цієї культури. І 1 гектар нині займає лохина, – та, яку вирощують у мішках та контейнерах.

– Загалом, ми вирощуємо такі сорти лохини, як Дюк та Ліберті. Спартан вирощуємо в ролі запилювача. Але в мішках та контейнерах вирощуємо тільки Дюк, адже він ранній. Відповідно, його можна дорожче продати, коли на ягоду ще є хороша ціна. Сорти обирали ще й за смаковими властивостями та рівнем урожайності. Також брали до ували здатність до зберігання й транспортабельність, – пояснює власник бізнесу.

Агроном підприємства Ганна ЛУЦЬКО каже, що для вирощування в малооб’ємній культурі придатні всі сорти лохини. Але бажано не вирощувати таким способом високорослі сорти, як, наприклад, Нельсон. Краще обирати більш компактні сорти.

– Технологія вирощування лохини в мішках і контейнерах належить до інтенсивних і передбачає отримання найвищого фінансового результату з невеликої площі. Тому для цієї технології треба добирати найбільш маржинальні сорти: або пізні, або ранні, – говорить Ганна Луцько.

Основні технологічні аспекти вирощування в мішках і контейнерах

  • Субстрат має бути волокнистої структури з кислотністю 4,5–5,5.
  • Фертигацію проводять з кожним поливом, підтримуючи ЕС робочого розчину в межах 1,0–1,5 та рН 5,0–5,5.
  • Зранку, до поливу, вимірюють об’єм дренажу, рН та ЕС дренажу.
  • Об’єм дренажу в сонячні дні має становити 25–30 %, в похмурі – 5–10 %.
  • Сума ЕС дренажу та ЕС робочого розчину не має бути вищою, ніж 3,1–3,3 м/См. – Для контролю за дренажем монтують дренажну станцію.
  • Кількість поливів залежить від об’єму контейнерів, виду субстрату, температури повітря та сонячної інсоляції.
  • Для фертигації використовують як комплексні добрива, так і складні рецепти з простих солей та мікродобрив.
  • Упродовж дня вологість субстрату підтримують на рівні 60–70 %.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 2 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2023 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті