Вирощування чорної смородини як бізнес для середньострокових інвестицій

 Вирощування чорної смородини як бізнес для середньострокових інвестицій

Продовження. Частина 1 статті «Вирощування чорної смородини як бізнес для середньострокових інвестицій Минуле та сьогодення чорної смородини» – у журналі «Ягідник» №3 за 2022 рік (посилання на статтю)

ДЕЯКІ АСПЕКТИ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ

Чому інвестують у чорну смородину? Це цінна ягода, яка має лікувальні та дієтичні характеристики плодів, а відповідно, і попит на ринку. Ціна на ягоду стабільно висока.

Висока зимостійкість – важлива перевага чорної смородини. Її ягоди з найкращими показниками витримують заморожування, зберігаючи всі смакові і корисні властивості. Якщо порівнювати з іншими ягодами, смородину після заморожування можна не відрізнити від свіжої. Цей фактор дозволяє не тільки тривалий час її зберігати, а й удвічі збільшити націнку завдяки продажу в зимовий і весняний період.

Чорну смородину можна збирати комбайном, що дозволяє істотно економити на витратах для найманих працівників і забезпечувати високу продуктивність. Виробник має можливість механізувати основні процеси з догляду за рослинами. У смородини чорної відносно дешевий посадковий матеріал і великий вибір сортів української та закордонної селекції. Цей бізнес не вимагає профільних інвестицій. За різних тактичних комбінацій можна організувати свою справу навіть із 5 соток землі. У такому випадку доведеться докласти зусиль для організації збуту продукції за роздрібною ціною (ринки, знайомі, власне виробництво джемів тощо).

Що ж основне та з чого почати? Насамперед слід добре вивчити місце, де заплановане вирощування ягоди, – ґрунт, рівень залягання підґрунтових вод, схил, особливості інфраструктури, віддаленість до місць реалізації. Варто також чітко визначитись із спеціалізацією – свіжий ринок, переробка чи поєднання.

Сорти потрібно добирати залежно від спеціалізації. Доцільно звернути увагу на вирощування сортів із різним терміном достигання.

Закладання виробничих плантацій смородини. Вибираючи ділянку, слід віддавати перевагу пологим схилам, на яких не застоюються холодне повітря і вода. Ґрунтові води повинні залягати на глибині не менше ніж 1 м від поверхні ґрунту. Найкращими є ґрунти з хорошою вологоємністю, з високим вмістом гумусу, легкі і середні суглинки, супіщані. Кислотність ґрунту повинна бути слабкою (рН не нижчий ніж 5,5). Непридатні ґрунти – піщані, карбонатні, солонцюваті і заболочені. Оптимальний вміст гумусу повинен становити не менше ніж 3 %. Плантацію розбивають на квартали площею по 4–8 га. Оптимальна довжина рядів у посадці – не більше як 150 метрів. Територію обсаджують захисними смугами. Садозахисні насадження повинні бути розташовані від рядів ягідних рослин по довгій стороні на відстані 6–8 м, по короткій – 10–12 м.

Ширина головних доріг має становити 6–8 м, міжквартальних – 5–6 м. Сівозміна для смородини чорної може мати такий вигляд: 1 – чорний пар (осіння посадка); 2–3 – смородина молода; 4 – смородина, що вступає у плодоношення; 5–9 – смородина плодоносна (восени в 9-му полі проводять розкорчування та меліоративні заходи); 10 – однорічні трави, просапні, озиме жито.

Валентин РОЖКО, кандидат сільськогосподарських наук, ТОВ «Агро-Юкрейн», виконавчий директор, Київська обл., Валентина РОЖКО, кандидат сільськогосподарських наук, НУБіП України, доцент, м. Київ

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті