Виробництво суниці в Іспанії відновлюється, але обмеження в Німеччині викликають занепокоєння

 Виробництво суниці в Іспанії відновлюється, але обмеження в Німеччині викликають занепокоєння

В іспанській провінції Уельва сунична кампанія вже відновила звичний рівень виробництва після зниження обсягу продажів приблизно на 50%. Шторм Філомена, за яким настав період постійних дощів і похмурих днів, спричинив не лише падіння продуктивності, а й значне зменшення обсягів суниці, оскільки проблеми з вологістю вплинули на якість ягід, повідомляє freshplaza.com.

– Великі обсяги суниці спрямовуються в переробну промисловість, проте з фінансовими збитками для компаній, які не змогли продати свої ягоди на свіжому ринку, – розповідає менеджер Асоціації виробників та експортерів суниці з Уельви Freshuelva Рафаель Домінгуес. – Хоча суниця знову доступна на ринках і попит є прийнятним, ціни залишаються низькими. Річ у тім, що великі торгові мережі знизили ціни навіть у період, коли майже не було пропозиції, і після цього ціни підняти дуже складно.

За словами Рафаеля Домінгуеса, великодні свята та збільшення випадків коронавірусу в Німеччині та інших країнах Європи можуть зменшити продажні можливості.

– Німеччина, основний імпортер іспанської полуниці, зараз знаходиться на межі нового локдауну та вводить жорсткі обмеження. Це може на нас дуже вплинути. Наприклад, вуличні ринки, де багато німців роблять покупки, можуть закритись. Ситуація на британському ринку краща, оскільки рівень вакцинації в цій країні високий, тому мобільність та канали збуту відновлюються, – зазначає менеджер Freshuelva.

Таким чином, наступні два тижні будуть вирішальними для експортерів Уельви, оскільки з другої половини квітня місцеві фрукти стануть доступними в Нідерландах, Бельгії, Німеччині та Франції, тому іспанська суниця втратить ринкову частку.

Нагадаємо, на іспанському суничному ринку відбувається цінова війна.

Через 5-8 років іспанські виробники суниці перейдуть на гідропоніку.

Іспанські фермери вирубують плантації суниці.

Журнал «Ягідник»

Останні статті