Виробництво лохини в Україні щороку буде збільшуватися

 Виробництво лохини в Україні щороку буде збільшуватися

Сьогодні інтерес до лохини помітно знизився, і на це є низка причин, розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник. За його словами, надалі площі під лохиною вже не будуть зростати такими шаленими темпами, як раніше, але водночас Україна буде щороку суттєво нарощувати виробництво лохини, орієнтовно на 2-2,5 тисячі тонн.

– Лохина вже не така популярна як була колись. Через війну темпи приросту площ сповільнилися вдвічі. Війна та післявоєнна криза, яка буде згодом, а також бачення того, що лохина насправді не така вже рентабельна ягода, як хтось собі малював, сповільнять темпи розвитку. Тому прогноз у мене обережний. Розвиток буде, але не більше 10-20 % зростання площ щорічно. Не думаю, що в лохину будуть зараз «бігти», як це було колись. Хіба що в Європі відбудеться щось глобальне і там зменшаться площі під цією ягодою. Тоді ціна підніметься і доведеться це компенсувати, – зазначив Тарас Баштанник.

 В Україні ажіотаж на лохину минув, а війна його ще більше сповільнила, переконаний він. Однак, в межах Європи українська ягода найближчим набиратиме обертів.

Читайте також: Точка зору: в Україні треба розвивати переробку лохини

– Україна буде щороку суттєво нарощувати виробництво лохини, орієнтовно на 2-2,5 тисячі тонн. Також зростатиме експорт, і перш за все в країни Європи. Тільки за минулий сезон Україна спожила приблизно 11 тис. тонн лохини, це в умовах війни і релокації, – розповів Тарас Башатнник.

За його словами, внутрішній ринок лохини в Україні обмежений – близько 15 тисяч тонн. Тому, все, що перевищуватиме цю позначку, доведеться експортувати.

– Минулого року в Україні виростили приблизно 15 тисяч тонн і орієнтовно 4 тисячі з них експортували, – зазначив президент Української плодоовочевої асоціації.

Читайте також: Точка зору: ринок лохини перенасичений, тому потрібно диверсифікувати бізнес

Журнал «Ягідник»

Останні статті