Виробники заморожених ягід зберігають продукцію закордоном

 Виробники заморожених ягід зберігають продукцію закордоном

Найбільші українські виробники заморожених овочів, фруктів і ягід через постійні відключення електроенергії, щоб зберегти орієнтовану на експорт продукцію, закуповують генератори або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС.

ТОВ «Завод Смілянська Хлодня» продукцію, яка йде на експорт, вивозили до ЄС, що, звісно, здорожує логістику та зберігання, але з огляду на ситуацію іншого виходу немає, пише agroportal.

– Питання відключення електроенергії – це не лише про подорожчання зберігання та логістики. Справа в тому, що на підприємстві процес виробництва триває постійно. Якщо брати обмеження, які встановлюють, то є ліміти на вжиток кількості електроенергії на добу та години праці підприємства. Тому зараз наше виробництво працює з опівночі до 6-ї ранку, коли споживання електроенергії найнижче, – зазначив Павло Трухан, представник ТОВ «Завод Смілянська Хлодня».

За його словами, в компанії також перерозподілили продукцію по різних складах для зменшення ризиків одночасної втрати та купили дизельний генератор на випадок екстреного відключення електроенергії, щоб мати змогу зберегти продукцію.

Президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна підтверджує, що виробники заморожених ягід перевозять товари до Польщі, розподіляють по регіонах України, запасаються генераторами на випадок тривалих відключень електроенергії. За її словами, цього року ціни на заморожені ягоди до кінця сезону істотно знизилися, а собівартість вирощування зросла. І той, хто притримав товар – програв.

Читайте також: Як інноваційна техніка допомагає зробити ягідний бізнес успішнішим

Попри війну, Україна встановила рекорд експорту лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті