Виробники ягід і торговельні мережі: як знайти спільну мову?

 Виробники ягід і торговельні мережі: як знайти спільну мову?

Питання співпраці виробників ягід і торговельних мереж – як завжди актуальне та потребує компромісу. Проте директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» (TM iBerry) Євген Харлан вважає, що кожного виробника цікавлять довготривалі стабільні відносини, а для торговельних мереж визначальною є ціна на продукцію, а не її якість. Таку думку фахівець висловив під час конференції FTrade Club Berries2021, яку організував проєкт «АПК-Інформ: овочі та фрукти», а інформаційним партнером став «Ягідник».

– Деякі мережі магазинів взагалі не йдуть на конструктивний діалог. Так, цього річ дві мережі спілкуються зі мною штампами, – зазначає Євген Харлан. –  Цього сезону ми пропонуємо 18 видів упаковки (від 150 г і до 1350 г), ми маємо власний транспорт з холодильним обладнанням, вся продукція доставляється відповідно до стандартів ЄС. Проте що б ми не запропонували, нас попросять зробити це дешевше.

При цьому, заступник генерального директора ТОВ «ЕКО» (мережа супермаркетів «ЕКО-Маркет») Оксана Майданова каже, що споживачі ягоди переважно купують ягоди на базарах, де вони дешевші, а також запевняє що це найскладніший продукт, який продається в торговельних мережах.

– Списання товару торговельні мережі беруть на себе, але виробники при цьому мають бути зацікавлені в тому, аби продукція не псувалася і не гнила, а також щоб стояла в правильному місці, – зазначає Оксана Майданова. – Окрім того, необхідно обговорювати кінцеву ціну, яка буде вказана на полицях. Так, «ЕКО-Маркету» важливо, щоб вона була економною, оскільки це наш формат і ми прив’язані до вартості товару.

Також представник мережа супермаркетів «ЕКО-Маркет» зазначила, що для того, аби виробник ягід міг продавати свою продукцію в якійсь конкретній мережі, треба домовлятися про ціну на продукцію.

Нагадаємо, що чекає на виробників лохини цьогоріч?

Скільки в Україні коштує обліпиха?

Журнал «Ягідник»

Останні статті