Вибір холодильного обладнання: розповсюджені помилки та поради фахівця

 Вибір холодильного обладнання: розповсюджені помилки та поради фахівця

Вибір холодильного обладнання – це запорука ефективної роботи підприємства та мінімізація втрати врожаю в процесі заморожування чи зберігання. Проте деякі компанії роблять помилки ще під час вибору обладнання та складання технічного завдання, що не тільки не приводить до бажаного результату, але й створює зайві проблеми і витрати. Тож на які деталі варто звертати увагу у виборі холодильного обладнання і яких розповсюджених помилок можна уникнути? Поради на цю тему журнал «Ягідник» запитав у Олександра ШЕЙКО, директора компанії «4 СТИХІЇ».

– Отримавши пропозицію, – не важливо, від якої компанії, – ви, як правило, звертаєте увагу лише на цифри на перший сторінці. А головне тут – під які параметри рахували обладнання. Якщо ж упустити цей момент, ви припуститесь дуже великої помилки, яка потім коштуватиме втратою цілого сезону! Ви втратите головне – якість продукції. І ви не зможете зробити той об’єм, на який ви розраховуєте, – каже фахівець.

За словами Олександра Шейка, у виборі холодильного обладнання перше, на що варто звернути увагу, це наскільки коректно сформовано технічне завдання. Крім того, необхідно враховувати параметри трьох основних позицій, які найбільш дорогі, але й найбільш значимі.

– Основний параметр, який слід врахувати під час проєктування обладнання для холодильних камер, – це обсяг надходження продукції за добу і температура продукції. Друге – швидкість охолодження або заморожування і температура, яку ми маємо отримати. Важливу роль відіграють розміри камери і теплоізоляція стін, стелі та підлоги. Тому що, змінюючи буквально дві цифри, ми отримуємо дві абсолютно різні потужності, – наголошує Олександр Шейко.

Саме тому фахівець радить замовникові брати безпосередню участь у формуванні технічного завдання.

 – Без вашої безпосередньої участі як замовника неможливо зробити якісне робоче технічне завдання. Якщо у вас немає досвіду в сфері заморожування, залучайте компанії, які вже мають певний досвід: або своїх партнерів, або своїх сусідів, або ж компанії, які вже реалізовували схожі проєкти, – каже спеціаліст.

Обираючи підрядника, Олександр Шейко радить звернутися до декількох компаній, щоб потім порівняти запропоновані варіанти та обрати найліпший. Але водночас він наголошує: всім компаніям, які розраховують систему, необхідно давати однакове технічне завдання!

– Тому що фразу «Я хочу заморожувати три або п’ять тонн» кожна компанія буде чути по-різному. Хтось почує «три», хтось почує «п’ять»… Хтось почує «на вході +30 °С», хтось – «на вході +3 °С». У результаті ви будете мати абсолютно різні пропозиції, які ви не зможете порівняти, – констатує експерт.

Тетяна СМІРНОВА

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті