Вперше за 11 років Україна витіснила РФ з ринку кавунів Білорусі

 Вперше за 11 років Україна витіснила РФ з ринку кавунів Білорусі

За інформацією аналітиків EastFruit, цьогоріч українські постачальники знову домінують на ринку кавунів Білорусі, незважаючи на несприятливі умови для експорту.

– Вперше з 2010 року Україна стає головним постачальником кавуна на ринок Білорусі, витіснивши з нього РФ. Ця подія стала ще більш помітною на тлі зростання вартості логістики кавунів з України в Білорусь, вищу ставку ПДВ на фрукти в Україні порівняно з РФ і додаткових витрат на упаковку розміром 3 центи за кг, що відповідає вартості самого кавуна в Україні. Незважаючи на це, український херсонський кавун зараз більш конкурентоспроможний на ринку Білорусі, ніж астраханський , – зазначив консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Федір Рибалко.

За даними цінового моніторингу EastFruit, вже три тижні різниця в оптових цінах на кавун між ринками Білорусі та України сягає $0,22-0,23 за кг, в 7,5 разу перевищуючи вартість самого кавуна на умовах відвантаження з господарства. 

Відповідно, експорт херсонських кавунів до Білорусі останнім часом почав набувати масового характеру, незважаючи на зростання вартості транспорту. Білоруські імпортери теж все більш активно цікавляться закупівлями кавунів з України.

Нагадаємо, що Білорусь – це країна, яка повністю залежить від імпорту кавунів. Щорічно Білорусь імпортує близько 30 тис. тонн кавуна. Традиційно, кавун закуповувався саме в Україні, проте завдяки субсидування поставок залізницею і відсутності митних зборів в рамках ЄАЕС, РФ в останні роки змогла фактично витіснити Україну з ринку Білорусі, поставляючи з більш віддаленій Астрахані кавуни за конкурентною ціною.

Читайте також: На Херсонщині обрали найбільший кавун

Фермер з Херсонщини варить мед… з кавуна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті