«Волинська ягідка» – успішний старт на ринку лохини

Лохина стає все більш популярною на ринку України. Господарства, які зважилися вирощувати цю ягоду, мають хороший і стабільний прибуток. Але у кожного своя історія, свій досвід, базований на щоденній важкій праці. У ТОВ «Волинська ягідка» переконані, що підходити до вирощування лохини треба комплексно, з підбору ділянки та її аналізу.
РЕТЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ ВБЕРЕЖЕ ВІД ЗБИТКІВ
Головний агроном господарства Володимир Галазюк уже 10 років працює з лохиною. Каже, що років 5–6 тому ця ягода лише почала полонити серця ягідників. Тоді інформація про хвороби й шкідники, які вражають культуру, ще не була такою поширеною, як зараз. Він переконаний: для того щоб звести до мінімуму ризики під час вирощування ягоди, варто зважити всі моменти в агротехніці й чітко дотримуватись усіх вимог до вирощування цієї культури.
ТОВ «Волинська ягідка» засноване 2016 року, загальна його площа – 230 га. На 160 га вирощують лохину. Решту землі готують для нових насаджень цієї ягоди.
Володимир ГАЛАЗЮК, головний агроном ТОВ «Волинська ягідка», каже:
– Коли взяли землю у 2016 році, вона була заросла деревами, ліс розрісся, була практично знищена вся меліоративна система. Ми починали з розчищення ровів, з меліорації. Далі корчували пеньки, вивозили їх, вирівнювали поверхню. Потім використовували гербіциди суцільної дії. Вносили препарати від ґрунтових шкідників. Вивчали доступність води. Паралельно робили аналіз ринку. Власне, будь-якому господарству саме з цього й треба починати роботу, освоюючи нову культуру.
У 2017 році лохину посадили на площі 75 га, а у 2018-му ще 85 га.
Володимир Галазюк каже, що площі для вирощування лохини в їхньому господарстві були придатними, хоча не ідеальними, оскільки це осушені торфовища. Бо через суттєве пониження площі з лохиною завжди є ризик пошкодження насаджень заморозками. Взагалі, лохина щодо ґрунтів невибаглива, якщо порівнювати з іншими ягідними культурами: головне, щоб не було заболочення, ґрунт має бути легкий – піщаний, супіщаний.
Коли ми висаджуємо рослину на піску і додаємо туди торф, тирсу, тріски, то мінеральні добрива засвоюються краще. От якраз розробляємо ділянку, куди це все будемо вносити. Кращі ґрунти – не ті, що осушені, а легкі – піщані й супіщані.
Богдана Трофімюк
Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».
Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.