Віднині 23 вересня – Органічний день ЄС

 Віднині 23 вересня – Органічний день ЄС

Європейський Парламент, Європейська Рада та Європейська Комісія підписали спільну декларацію, відповідно до якої відтепер кожне 23 вересня відзначатиметься як Органічний день ЄС. Це, зокрема, частина плану дій з розвитку органічного виробництва ЄС, повідомляється на вебсайті Єврокомісії

– Ми відзначаємо органічне виробництво, сталий тип сільського господарства, де виробництво харчових продуктів здійснюється у гармонії з природою, біорізноманіттям та добробутом тварин. 23 вересня, крім того, що це Органічний день ЄС, також є днем осіннього рівнодення, коли день і ніч однаково довгі, як символ балансу між сільським господарством та навколишнім середовищем, що ідеально підходить для органічного виробництва, – зазначив Комісар з питань сільського господарства ЄС Януш Войцеховський.

Загальна мета плану дій з розвитку органічного виробництва ЄС – це суттєве збільшення виробництва та споживання органічних продуктів, щоб сприяти досягненню цілей Стратегії ЄС «Від ферми до виделки» та Стратегії біорізноманіття, зокрема щодо скорочення використання добрив, пестицидів і антимікробних засобів. Органічному сектору потрібні відповідні інструменти для зростання, як зазначено у плані дій. Структуровані навколо трьох осей – збільшення органічного споживання, збільшення органічного виробництва та подальше поліпшення сталості органічного сектору, пропонуються 23 дії для забезпечення збалансованого зростання органічного сектора.

Читайте також: ТМ BigBlue увійшла до 15 найвідоміших органічних брендів

Що таке органічне виробництво?

Журнал «Ягідник»

Останні статті