Від півночі до півдня: українські ягідники збирають перший врожай суниці

 Від півночі до півдня: українські ягідники збирають перший врожай суниці

Українські ягідники вже починають збирати перші врожаї суниці садової. Попри карантинні обмеження, проблеми зі збутом та погодні катаклізми – врожай тішить вітчизняних фермерів.

Суниця ТМ “Трасковський”

Садове господарство сімейного типу «Трасковський ТМ » на Волині вже збирає перший врожай суниці сорту Клері. Представниця господарства Вікторія Трасковська каже, що основний акцент у збуті ягоди будуть робити на ринки.

“Ми сподіваємось, що до того часу, коли ми вийдемо на хороший врожай, у країні запрацюють ринки і більшість ягоди можна буде продати там. Крім того, у нас у Волинській області є чимало цехів з заморозки ягоди. Щодо торгівлі в роздріб – не бачимо сенсу. Кілограм ягоди обходиться у 50-70 гривень, а доставка на інший кінець міста – у 150, а ще ж є різні покупці й на організацію цього процесу треба додаткові сили, працівники і кошти”, – розповідає Вікторія Трасковська.

На півдні України теж стартував сезон збору ягоди. У коментарі нашому порталу ягідник Сергій з Херсона розповів, що свою продукцію вони реалізовують за ціною 120-150 гривень, але лише для торгових мереж.

“Поки що проблем зі збутом у нас немає, ягода хороша, гарна і її скуповують торгові мережі по всій Україні. На роздрібну торгівлю не працюємо, але розуміємо, що для багатьох невеликих господарств – це основне джерело збуту і доходу, шкода, якщо ягоду доведеться просто викинути, а не продати”, – резюмує агровиробник.

Мельник Світлана

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *