Верховна Рада прийняла законопроєкт про агрострахування

 Верховна Рада прийняла законопроєкт про агрострахування

27 квітня на засіданні Верховної ради України рішенням 286 народних депутатів був прийнятий законопроєкт №5104, яким запроваджується новий інструмент підтримки аграріїв – агрострахування з державною підтримкою. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

– Агрострахування використовується в багатьох країн світу і є ефективним інструментом для  мінімізації негативних наслідків від нестабільних погодних умов або інших непередбачених ситуацій. Запровадження агрострахування в Україні є надзвичайно важливим рішенням для українських аграріїв, які зможуть використовувати ефективні інструменти управління ризиками та забезпечать успішне функціонування аграрної галузі, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, законопроєкт визначає механізм надання держпідтримки, учасників ринку, об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки та вимоги до договорів. Також документ скасовує положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул та уточнені повноваження Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

Реалізація законопроєкту надасть аграріям надійний та прозорий інструмент підтримки, що сприятиме їхній фінансовій стабільності та розвитку діяльності. Крім того, страхування агропродукції з державною підтримкою спрямоване  на розширення кола застрахованих осіб, що сприятиме збільшенню обсягів надходжень до державного бюджету.

Нагадаємо, малозабезпечені сім’ї отримають допомогу на відкриття бізнесу.

Уряд оновив механізм державної програми здешевлення сільгосптехніки.

Журнал «Ягідник»

Останні статті