Верховна Рада прийняла закон про сільгоспкооперацію

 Верховна Рада прийняла закон про сільгоспкооперацію

Верховна Рада України сьогодні, 21 липня 2020 р. прийняла законопроект «Про сільськогосподарську кооперацію» (№0856). Про це йдеться в повідомленні парламенту.

«Закон передбачає відмову від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно вибирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний або багатофункціональний, а також форму діяльності – з метою або без мети отримання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правової форми – сільськогосподарський кооператив», – йдеться в повідомленні парламенту.

При цьому передбачається поступовий перехід існуючих сільськогосподарських кооперативів до нової єдиної формі. Передбачається, що СВК, СОК і кооперативні об’єднання СОК, утворені до набрання чинності цього закону, зберігають всі права і обов’язки, які вони мали на момент вступу в силу цього закону, до моменту їх перереєстрації, але не більше 3 років.

Протягом цих трьох років ці СВК, СОК, а також кооперативні об’єднання СОК повинні бути перереєстровані, відповідно в сільськогосподарські кооперативи, сільськогосподарські кооперативні об’єднання.

Законом передбачена можливість утворення сільськогосподарського кооперативу, який буде здійснювати свою діяльність без мети отримання прибутку (з поширенням на нього обмежень за видом діяльності, операцій з не членами та переходу права власності, які сьогодні існують для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).

Статутом сільськогосподарського кооперативу, який діє з метою отримання прибутку, також може бути передбачено обов’язкова трудова участь у діяльності сільськогосподарського кооперативу його членів – фізичних осіб (як це передбачено для сільськогосподарських виробничих кооперативів).

Закон також передбачає можливість створення і діяльності сільськогосподарських кооперативних об’єднань – так званих кооперативів другого рівня, які є поширеними в світі. При цьому, для сільськогосподарських кооперативів (сільськогосподарських кооперативних об’єднань) зберігається і право засновувати і бути членами в кооперативних об’єднаннях, які утворюються відповідно до закону України «Про кооперацію».

Закон вводить можливість прийняття рішень сільськогосподарським кооперативом з урахуванням додаткової кількості голосів членів, пропорційних їх участі в господарській діяльності такого кооперативу (практика, яка існує в більшості держав-членів ЄС), зберігаючи при цьому принцип демократичності в управлінні кооперативом.

Законом оптимізована система прийняття рішень загальними зборами кооперативу.

Законом чітко визначено повноваження органів управління сільськогосподарським кооперативом, вимоги до статуту і правилам внутрішньогосподарської діяльності, права та обов’язки членів сільськогосподарського кооперативу.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *