Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо стимулювання фермерських господарств

 Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо стимулювання фермерських господарств

19 лютого на засіданні Верховної Ради України 291 народних депутатів підтримали законопроєкт №4046 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств», повідомляє Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства.

«Реалізація цього законопроєкту дасть можливість фермерським господарствам активніше брати участь у державних програмах підтримки та отримати доступ до кредитних ресурсів. Водночас законопроєкт відкриває можливість запровадження окремих програм підтримки фермерам до 35 років. Також документ врегульовує склад земельних ділянок фермерських господарств та інші важливі для розвитку фермерства питання», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Законопроект, зокрема, передбачає:

  • унормування складу земельних ділянок фермерських господарств, в користуванні яких знаходяться земельні ділянки, передані їм на підставі Державних актів на право постійного користування;
  • розширення кола отримувачів державної підтримки через Укрдержфонд та закріплення статусу сімейних фермерських господарств як отримувачів такої підтримки;
  • запровадження державної підтримки фермерським господарствам, голова яких має вік до 35 років (включно).

У випадку прийняття проєкту закон сприятиме рівноправному доступу усіх фермерських господарств до програм державної підтримки, зокрема через Укрдержфонд, реалізації та підтримці підприємницьких ініціатив «молодих фермерів», тобто сільської молоді, яка виявила бажання займатися сільськогосподарською діяльністю, а також збільшенню зайнятості на селі та створенню нових робочих місць в сільській місцевості.

Журнал «Ягідник»

Останні статті