ВЕРДІ: смачний і впевнений у майбутньому

 ВЕРДІ: смачний і впевнений у майбутньому

Антон ДОВГАНЮК, представник голландської фірми Fresh Forward BV.

Світовий сектор суниці зазнав цього року подвійного, якщо не потрійного, впливу різнобічних негативних факторів. До коронавірусу додалася ще погода і ймовірна економічна криза, як наслідок першого фактора. Але у різних країнах ситуація складалась по-різному. Якщо в Іспанії пропозиція була вищою за попит, то в Каліфорнії фермери намагались не доводити до перевиробництва суниці. У Франції, навпаки, заклик уряду купувати місцеві продукти (а отже відмовлятись від імпортної іспанської полуниці) дозволив попиту перевищити пропозицію. Ситуацію в Нідерландах, Бельгії та Німеччині можна охарактеризувати як стримано позитивну для виробників, які готувались до набагато гіршого сезону.

Щодо України, то наведені вище фактори не обійшли її стороною, можна казати, що рік складається з найнижчим виробництвом суниці з одного боку і найвищою ціною – з другого. І тепер треба приділяти увагу підбору сортів і внесенню змін до технології вирощування. Новий сорт суниці, що з’явився у селекційній програмі голландської фірми Fresh Forward BV, отримав назву Верді. Це середньоранній неремонтантний сорт, що характеризується високим урожаєм плодів із виразним смаком.

Верді має відкритий кущ і вертикальну структуру, тому плоди легко помітити, що підвищує ефективність збирання. Перші ягоди можуть бути досить великими, тоді як наступні плоди мають сталу якість, конічну форму і зберігають свої розміри протягом усього врожайного періоду. Верді призначений насамперед для вирощування у відкритому ґрунті, що особливо важливо для України, де переважна частина плантацій знаходиться саме «під відкритим небом». Плоди дозрівають стабільно, що приводить до збільшення тривалості врожаю. Отже, Верді охоплює період від раннього тунельного вирощування, де він також має гарні показники, до пізнішого виробництва у відкритому ґрунті, насичуючи ринок смачними та якісними плодами.

Верді був виведений з урахуванням сталого виробництва з перспективою на тривале майбутнє. Цей сорт вирізняється високою стійкістю до кореневої гнилі (Phytophthora cactorum), вертицильозного в’янення (Verticillium spp.) та борошнистої роси. Крім того, Верді не потребує великого споживання азоту, тому його можна успішно вирощувати і на «старих» ґрунтах. Верді – це поєднання красивих і смачних фруктів з урожаєм, про який фермеру не потрібно занадто турбуватися. Тому Верді має шанс стати справді сортом «прориву», який може зайняти гідне місце серед сортів середнього та раннього терміну дозрівання.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (18).

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Катерина Олар, тел. +38 096 50 10 254, sad.nti@ukr.net

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті