Вчені з США створюють сорти ожини та вишні без кісточок

 Вчені з США створюють сорти ожини та вишні без кісточок

Компанія зі штату Північна Кароліна (США) Pairwise використовує технологію редагування генів CRISPR для зміни ДНК ожини та малини, щоб зробити ягоди більш привабливими для споживачів та виробників, які їх вирощують. Про це повідомляє «Агробізнес».

Селекціонери прагнуть видалити кісточки та покращити структуру рослин, щоб ягоди були більш доступними, а також позбутися шипів з кущів для ефективного та безпечного збирання врожаю.

Попит на ожину та малину зростає, але існують перешкоди, які утримують багатьох людей від їх споживання, а фермерів – від вирощування продукції. Це, зокрема, кісточки, короткий термін зберігання і відсутність консистенції смаку та текстури. 

Компанія Pairwise почала працювати в 2018 році з ожиною та менш знайомою чорноплідною малиною, яка, за даними компанії, містить високий рівень антоціану та в п’ять-шість разів більше антиоксидантів, ніж лохина. На відміну від червоної малини, яка була завезена до США з Туреччини, чорноплідні сорти з’явилися вже у Північній Америці. Останні містять більше кісточок, мають твердіші ягоди та інший смаковий профіль.

Вихід ягід із покращеними характеристиками у роздрібну торгівлю планується в середині цього десятиліття.

Pairwise використовує CRISPR – процес, завдяки якому можна видалити чи змінити послідовність геному, щоб конкретна риса не виявлялася чи бажана характеристика була більш вираженою. На відміну від генетичної модифікації, коли до рослини додається новий ДНК-матеріал, селекціонери вносять зміни у те, що є.

Крім ягід, компанія Pairwise працює над іншими видами продукції, які знаходяться на різних стадіях розробки. Зокрема, видалення кісточки з плодів вишні – одна з ранніх ідей компанії – займає більше часу, оскільки дереву потрібен час для зростання і плодоношення.

Читайте також: Малина й ожина: знати і знешкодити ворога

Український розсадник отримав ліцензію на сорт ожини Натчез

Журнал «Ягідник»

Останні статті