Вчені визначили фактори, які відповідають за колір і смак полуниці

 Вчені визначили фактори, які відповідають за колір і смак полуниці

Команда дослідників з університету в Уельві (Іспанія) зуміла визначити фактори вирощування, які дозволяють виробникам отримувати полуницю з кращими органолептичними властивостями та привабливим кольором, пише hortidaily.com.

Протягом двох років дослідники використовували аналітичні та статистичні методи для аналізу хімічного складу понад 60 зразків різних сортів полуниці, зокрема сортів Арома, Камароза, Діаманте, Медіна та Вентана. Порівнюючи ці сорти полуниці з відповідною генетичною ідентичністю, вирощеною в безземельних системах та зібраною в різний період року, дослідники виявили, як змінюються їх органолептичні якості та змогли зіставити їх із кліматичними умовами кожного регіону вирощування.

«Ми відзначили, як їх склад змінювався залежно від кліматичних факторів, таких як температура, сонячна радіація або кількість опадів, а також факторів, пов’язаних з вирощуванням сорту полуниці, врожаєм та часом року, в який він збирається», — заявила наукова співробітниця з Університету Уельви Марія Анджелес Фернандес Рекамалес.

Дані, отримані з хімічного складу полуниці, показують кількість цукрів, які будуть впливати на смак ягід; рівні антоціанів, що беруть участь у інтенсивності забарвлення плодів, або рівні поліфенолів, які мають антиоксидантні властивості і, отже, корисні для здоров’я.

За допомогою хімічного аналізу дослідникам вдалося встановити, що сорти Камароса та Вентана мають найкращі харчові якості, а сорти Арома та Вентана мають яскравіше та інтенсивніше забарвлення.

«Результати цієї роботи дозволять виробникам обирати, з якими властивостями вони хочуть вирощувати полуницю в оптимальних умовах», — зауважила науковець.

Дослідники також заявили, що проведені ними аналізи також можуть бути використані для оцінки харчової безпеки виробничого процесу, тим самим, гарантуючи його якість.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *