Вчені США досліджують ефірні олії як засіб боротьби зі шкідниками та хворобами лохини

 Вчені США досліджують ефірні олії як засіб боротьби зі шкідниками та хворобами лохини

Дослідники Університету Джорджії, що розташований у місті Атенс (США), вивчають вплив ефірних олій на хвороби та шкідники в органічному вирощуванні лохини. Про це повідомляє портал Hortidaily.

Лохина – одна з найбільш популярних ягідних культур у штаті Джорджія. Останнім часом зростає попит споживачів саме на  органічну лохину, адже вона більш корисна для здоров’я. А спекотний вологий клімат регіону ідеально підходить для розвитку багатьох захворювань сільськогосподарських культур, у тому числі він сприятливий для появи гнилі чи плям на листі рослин. Це стало головною причиною для пошуку нових методів боротьби зі шкідниками та хворобами в органічному вирощуванні культур. Одним із дієвих методів захисту рослин стануть ефірні олії.

Над проєктом працюють Джонатан Олівер, доцент кафедри сільськогосподарських та екологічних наук Університету Джорджії, та ще 15 вчених із різних регіонів США. До роботи залучені такі навчальні заклади: Університет Флориди, Університет Клемсона, Університет Каліфорнії, Гавайський університет та ін. Учені із названих навчальних закладів є членами Ініціативи з дослідження та поширення органічного сільського господарства. Сільськогосподарський відділ Національного інституту продовольства та сільського господарства США присудив грант у розмірі майже 2 мільйони доларів для проведення досліджень.

У рамках проєкту вчені вивчають вплив ефірних олій не тільки на лохину, а й на персик, манго та авокадо. Після закінчення досліджень дані будуть передані фермерам, що займаються органічним вирощуванням цих культур. Ефірні олії розглядають як один із найбільш ефективних методів боротьби із шкідниками та хворобами рослин, адже вони не мають негативного впливу ні на довкілля, ні на здоров’я споживачів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті