«Вауберрі»: перші кроки до успіху у вирощуванні органічної лохини

 «Вауберрі»: перші кроки до успіху  у вирощуванні органічної лохини

Досвід молодого господарства

Історія фермерського господарства «Вауберрі» розпочалася відносно недавно: засноване у травні 2020 року, через рік весною тут заклали перші площі органічної лохини, із яких у 2022 році зібрали перший урожай. А ще господарство отримало державний грант на розвиток плантацій. Про історію заснування успішного бізнесу, про перші кроки в галузі ягідництва читачам журналу «Ягідник» розповів засновник ФГ «Вауберрі» Олександр ВОВЧЕНКО.

ФГ «ВАУБЕРРІ»: КОРОТКИЙ ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ ПІДПРИЄМСТВА

Олександр Вовченко розповідає, що в ягідництво прийшов усвідомлено. Працювати на рідній землі, вирощувати органічну продукцію, розвивати село та стати фермером було давньою мрією засновника ягідного бізнесу, до втілення якої в життя він ішов тривалий час. Адже Олександр Вовченко має великий досвід у банківській, дорожньо-транспортній та будівельній сфері, на державній службі та в громадському секторі.

– Ми заснували господарство «Вауберрі» у травні 2020 року в селі Людвинівка на Макарівщині, в Бучанському районі. Це село, звідки йде мій рід по батьківській лінії. Обидві мої бабусі та обидва дідусі (з Київщини та Чернігівщини) все життя працювали ланковими і трактористами. Тож що таке праця на землі, я знаю ще змалку. Власне, створити господарство мене надихнула і моя сім’я. Разом із дружиною ми виховуємо четверо дітей. І, як батько, я роблю все, щоб діти зростали на здоровій їжі, вирощеній без пестицидів та отрутохімікатів, – ділиться Олександр Вовченко.

Назву господарства обирали всією родиною, розповідає пан Олександр. Кожен висловив свої пропозиції. У сімейному колі провели голосування, за результатами якого перемогла назва «Вауберрі».

– До створення господарства багато зусиль було зосереджено на відборі земельних ділянок. Власне земля, на якій закладено ягідник із лохини, – понад 15 га, до цього моменту взагалі не використовувалася протягом останніх двадцяти років. Це ідеальний варіант для органічного способу вирощування, – зауважує Олександр Вовченко.

ЧОМУ ЛОХИНА?

Розповідаючи про причини того, чому для ягідного бізнесу вибрали саме лохину, Олександр Вовченко наголошує, що ці ягоди – одне з найбільших джерел вітамінів, мікроелементів та антиоксидантів. За своєю потужною користю для організму лохина займає одну із лідерських позицій серед інших ягід. Це дуже смачна ягода, яку полюбляють як діти, так і дорослі. Тому співвідношення користі і смаку відіграло ключову роль у виборі саме цієї ягоди, ділиться Олександр Вовченко.

Серед переваг лохини засновник ягідного бізнесу називає неповторний смак, відсутність алергічних реакцій в організмі споживача, привабливий вигляд, а також широке використання в кулінарії тощо.

– Якщо сюди додати ще й органічний спосіб вирощування, то це ще більш насичений смак і ще більша кількість антиоксидантів у складі, а отже, ще більше користі, – стверджує Олександр Вовченко.

ДОГЛЯД ЗА ПЛАНТАЦІЄЮ ФГ «ВАУБЕРРІ»

У фермерському господарстві залучили досвідчених в органіці агрономів, які щороку розробляють схему живлення та позакореневої обробки і слідкують, щоб рослини отримали все необхідне для життєдіяльності. Для захисту лохини використовують низку сертифікованих біологічних препаратів на основі бактерій і грибів, біогумус, ферменти, амінокислоти, рибний концентрат тощо. Зокрема, у сезоні 2022 використовували «Енпосам», «Триходермін», «Бітоксибалін», «Лепідоцид», «Метаризин», «Боверин», «Гумісіл D», а також «Цидокс Про» й інші.

– Однин з найбільш популярних продуктів нашої компанії серед садівників і ягідників – біофунгіцид «Цикдокс Про», який допомагає у боротьбі з широким спектром бактеріальних і грибкових захворювань. Важливо, що його можна застосовувати не лише по листу, а й через фертигацію у насадженнях лохини, суниці та малини, – зазначив директор компанії «Мінераліс Україна» Юрій ЛІПСЬКИЙ. – Також дуже популярний серед аграріїв бактерицидний препарат «ЛС-1». Це розчин лактату срібла, який найчастіше використовують на ягідних плантаціях лохини, малини, суниці, а також у садах. Особливо ефективно він допомагає зменшити ураження у випадку, коли листя рослин було пошкоджене градом. Окрім того, наші клієнти активно застосовують препарат «Мікро-Мінераліс» (Кальцій) у вишневих садах, а також у ягідних і овочевих насадженнях.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 5-1 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2023 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті