Вадим КУЗЬМІНСЬКИЙ, директор компанії «ЄФТ Плюс»: Технологія пакування із МГС відкриває вітчизняній ягоді шлях на міжнародні ринки

 Вадим КУЗЬМІНСЬКИЙ, директор компанії «ЄФТ Плюс»: Технологія пакування із МГС відкриває вітчизняній ягоді шлях на міжнародні ринки

Опанувавши сучасні технології вирощування і наростивши обсяги виробництва продукції, вітчизняні садівники та ягідівники все частіше шукають вигідні ринки збуту, і нерідко вирощене доводиться транспортувати на великі відстані.

Якщо ще кілька років тому це стосувалося здебільшого яблук, то тепер до віддалених замовників і навіть на зовнішні ринки можна постачати і ягоди. Для цього варто упакувати їх у поліетиленові пакети TrendlifeTM, виготовлені з напівпроникної плівки, яка може контролювати газообмін. Однак, зауважують спеціалісти компанії «ЄФТ ПЛЮС», аби упаковка з модифікованим газовим середовищем спрацювала на всі 100%, потрібно дотримуватися технологічних рекомендацій.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Для виробництва упаковки із модифікованим газовим середовищем використовують спеціальний поліпропілен чи поліетилен – залежно від виду продукції, який за умови якісного пакування (щоб туди не потрапляло повітря) регулює необхідний для продовження терміну зберігання вміст кисню та вуглекислого газу в упаковці. Пакети TrendlifeTM можуть витримувати будь-які коливання температур у холодовому ланцюжку з можливістю регулювання діаметра мікроотворів, розміщених на поверхні плівки. Для кожного продукту розроблено індивідуальний тип мікроперфорації. Тому пакет, призначений для зберігання полуниці, небажано використовувати для пакування лохини, а виробникам черешні варто підбирати пакування, що не виводить вологу.

– Пакети TrendlifeTM MA випускають виділений етиленовий газ і тим самим виключають можливість прискорення дозрівання, старіння, пошкодження і подальшого загнивання. Технологія TrendlifeTM MA забезпечує модифіковану атмосферу достатнім рівнем відносної вологості, яка повністю пригнічує процес втрати ваги і повністю запобігає її насиченню надлишковою вологою, що без застосування упаковки TrendlifeTM призводить до викликаного вірусами псування свіжих продуктів. Модифіковане газове середовище (MГС) дозволяє значно збільшити термін зберігання продуктів і зберегти їхню якість. Що стосується ягоди, то рівень кисню та вуглекислого газу балансується тією мірою, що припиняє старіння продукту – це забезпечують пакети типу МА, – роз’яснює директор компанії «ЄФТ ПЛЮС» Вадим КУЗЬМІНСЬКИЙ.

Упаковка TrendlifeTM із модифікованим газовим середовищем показала нижчу інтенсивність дихання і дозрівання плода, забезпечуючи близьку до ідеальних умов зберігання концентрацію кисню та вуглекислого газу.

– Для зберігання продуктів, з  яких рекомендовано випускати вологу, використовують пакети модифікації МН. Технологія упаковки з модифікованим газовим середовищем широко використовується у світі, фактично 90% імпортної продукції заходить уже в МА пакетах.

Пакети МА запобігають втраті води і висиханню плодів шляхом підтримання середовища з високою відносною вологістю (90–95%). Окрім того, з огляду на різновиди продукції виробник інноваційної упаковки – компанія Deka – класифікує пакети з МГС за розмірами залежно від ящика, у який пакується ягода чи фрукти: для яблук – великий, який дозволяє запакувати 18 кг продукції; для ягоди – під ящик 60х40 для 10 стандартних пінеток; виробники черешні можуть обрати пакети, розраховані на 5–6-кілограмовий ящик. Тобто для кожного продукту й типу пакування передбачено спеціальний різновид пакета і розмір плівки.

ПРАВИЛА ПАКУВАННЯ

Вітчизняні експортери останнім часом теж переходять на правильні технології пакування, аби продовжити терміни зберігання продукції. В Україні пакети з модифікованим газовим середовищем масово почали використовувати у 2017-18 роках, коли для вітчизняного яблука відкрився ринок Близького Сходу. Пізніше таке пакування використовували для ягід і овочів. Виробник пропонує і лінійку для свіжої зелені. Ягоди – продукція з відносно коротким терміном зберігання. Якщо партія потребує доставки впродовж 5–7 днів, то є сенс пакувати її в пакети з модифікованим газовим середовищем. Торік такою технологією вже користувались українські експортери черешні, і не прогадали.

– Найперше і головне правило, – зауважує директор компанії «ЄФТ ПЛЮС» Вадим Кузьмінський, – полягає в тому, що у поліетиленові пакети TrendlifeTM можна пакувати продукцію, вже охолоджену до температури транспортування або зберігання. Важливо, щоб впродовж усього шляху від охолодження ягоди і до доставки її на прилавки супермаркетів було витримано ланцюжок холоду.

ЧЕРЕШНЯ

Якщо говорити про черешню, то пакет МА може бути використаний тільки для ягоди, охолодженої протягом 8 хвилин на автоматичних лініях хлорованою водою з температурою 2 °C – тоді ми досягаємо гарного результату: швидкого і рівномірного охолодження ягід до 2 °C. Холодовий ланцюг повинен тривати без будьякої затримки, поки черешню упакують у пакети TrendlifeTM. Якщо йдеться про дальнє транспортування черешні, то їхнє використання є необхідністю. Пакування TrendlifeTM підтримує зелені черенки і твердість плодів – обидва ці моменти критично важливі для продажу черешні на міжнародному ринку; запобігає гниттю, спричиненому переважно післязбиральними патогенами, як-от збудник грибка Botrytis cinerea (сіра гниль) та Monilina fructicola (бура гниль); запобігає випаданню кісточок (що є післязбиральним дефектом), яке можна спостерігати при довгому зберіганні.

Упаковка TrendlifeTM із модифікованим газовим середовищем зберігає натуральний колір плодів. Поки що потенційні експортери ягід вивчають цю технологію, оскільки в Україні не так багато господарств, які мають гідрокулери і можуть правильно охолодити черешню. З іншого боку, технологія охолодження повітрям, зауважує спеціаліст, не гарантує однорідності температури продукту, і це може спричинити серйозні проблеми (якщо з’явиться одне джерело гниття, то зіпсується вся упаковка).

АБРИКОС

Термін збереження якостей абрикоса від комерційного дозрівання до процесу деградації триває 3–5 днів залежно від сорту. Відкласти в’янення плодів на період до 45 діб можна завдяки використанню упаковки TrendlifeTM. Для цього абрикоси, які транспортуються до пакувального місця, потрібно попередньо охолодити шляхом повітряного охолодження і зберігати в холодильних камерах до сортування та калібрування. Однією з головних переваг пакетів із модифікованим газовим середовищем у процесах фруктових метаболізмів є зниження дихальної інтенсивності плодів під час періоду зберігання, тобто зменшення споживання кисню, виділення вуглекислого газу та тепла. Пакети із МГС запобігають втраті води і зморщуванню плода, підтримують його твердість, а це важливі умови продажу абрикосів на міжнародних ринках. Упаковка TrendlifeTM стримує післяурожайне гниття, фізіологічні порушення плодів та зберігає їхній природний колір.

ВИНОГРАД

TrendlifeTM розробив також технологію захисту винограду в період між його обробкою у пакувальних цехах і доставкою до місця продажу. В упаковці з модифікованим газовим середовищем охолоджений циркуляцією повітря виноград може зберігатися у найкращій якості упродовж 3–4 тижнів. Чому TrendlifeTM? Без застосування пакетів із МГС проблеми виникають вже в перші тижні зберігання винограду: відбувається втрата ваги плодів, збільшується осипання та чутливість до гниття, починається процес старіння. У підсумку виноград має короткий термін придатності. Усі ці проблеми знижують товарні якості під час транспортування і до реалізації винограду, а також обмежують експортні можливості.

TrendlifeTM повністю стримує підсихання та потемніння стебел, ніжок, основи грона. Таким чином виноград транспортується до місця призначення без втрати ваги, осипання та загнивання. Продукція мусить бути попередньо швидко охолоджена за допомогою циркуляції повітря, пакети слід дуже герметично закрити і транспортувати до маркета, дотримуючись умов холодового ланцюга.

У процесі зберігання кожна деталь має значення: пакет із модифікованим газовим середовищем дозволяє на тиждень збільшити термін транспортування і зберігання полуниці чи малини; якщо ж йдеться про лохину, то цей період може зрости на 20–30 днів залежно від сорту і ступеня стиглості ягоди.

– Є ще один важливий момент, який повинні знати всі, хто купує продукцію в пакетах із модифікованим газовим середовищем: після зміни температурного режиму пакування (коли ягоду виставили на прилавок), пакет обов’язково потрібно відкривати. Якщо при підвищеній температурі тримати ягоду в пакеті, вона буде прискорено псуватися.

Компанія «ЄФТ ПЛЮС» запропонує кожному клієнтові технологію під кожен продукт і тип пакування, щоб продовжити період зберігання ягід.

Термін зберігання ягоди: при 0 °C – 10 діб*

Термін зберігання черешні: при 0 °C – 21 доба*

Термін зберігання абрикоса: при 0 °C – 45 діб, при 2 °C – 25 діб*

Термін зберігання сливи: при 1 °C – 50 діб, при 2 °C – 25 діб*

Термін зберігання винограду: при 0–1 °C – 45 діб, при 2 °C – 25 діб*

Термін реалізації продукту (крім ягід): при 20 °C – 4 доби*

* Термін залежить від особливостей сорту, якості зберігання і ланцюжка холоду

За більш детальною інформацією звертайтесь:

+38 044 33 33 345

eft.ukraine@gmail.com

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *