В Європі підвищений попит на фахівців з вирощування ягід

 В Європі підвищений попит на фахівців з вирощування ягід

Ряд нових гравців хотіли б вийти на ринок ягід, але виявилося, що вирощувати хороший урожай не так-то просто, передає інтернет-портал EastFruit.

Зміни клімату і пов’язані з цим погодні явища вносять корективи в один з найвигідніших аграрних ринків в світі – в виробництво ягід, пише Hortidaily.com.

Рональд ван Фоссен, комерційний директор компанії з торгівлі ягодами Angus Soft Fruits Europe, прогнозує подальший розвиток сектора вирощування ягід в світі і підвищений попит на фахівців в цій галузі.

«Наприклад, це був жахливий сезон для лохини. Від спеки в Іспанії до морозів в Нідерландах і Східній Європі – урожай був сильно пошкоджений. Це призвело до зниження врожайності на 30-40%. А ціни, які з березня і далі становили 1,50 євро, піднялися до 2 євро і вище. Події цього сезону, безумовно, вплинуть на наступний рік в тому сенсі, що багато хто захоче увійти в галузь або розширити вже існуючі площі. Можна відзначити, що величезне зростання площ під лохиною в ​​ряді країн вже є. Але іноді кількість не означає якість. Так, перша перуанська лохина прибула в Європу, але в постачанні багато неспілих ягід. Виробники сподівалися отримати прибуток від високих цін і поквапилися ».

Проблеми, викликані екстремальними погодними умовами, викликають необхідність змін на ринку. За словами Рональда, це стосується і гострого попиту на фахівців.

«Деякі розширили площі під ягодою, сподіваючись швидко заробити. Незабаром вони зрозуміли, що отримати хороший урожай не просто. Ось чому попит на фахівців зростає, – говорить експерт.

– Врешті-решт, ягоди – це цілий світ. В результаті практично неможливо найняти когось, хто розбирається в цій сфері. Я б вважав за краще найняти когось з двома роками досвіду у виробництві м’яких фруктів, ніж того, хто п’ятнадцять років займався динями або болгарським перцем »

Журнал «Ягідник»

Останні статті