В умовах війни Україна збільшила експорт ягід на 32%

 В умовах війни Україна збільшила експорт ягід на 32%

За 8 місяців 2022 року наша Україна експортувала агропродовольчої продукції загальною вартістю 13,4 мільярда доларів, що на 11 % менше, ніж за відповідний період 2021 року. Основною причиною зниження зовнішніх продажів є російська військова агресія, в надскладних умовах якої вітчизняним експортерам доводиться працювати вже понад пів року, повідомляє Українська асоціація аграрного експорту.

На продуктах з доданою вартістю досі небачені форс-мажорні обставини загалом не так відчутно відбились, як на основних у структурі експорту товарах, адже вони продаються в менших обсягах і за стабільнішими цінами. Експорт плодів, ягід та горіхів продовжив зростати, тому що більш ніж 80 % його спрямовується до країн Євросоюзу. 

Так, вартість експорту продукції садівництва за підсумками 8 місяців 2022 року становить 206 мільйонів доларів, перевищуючи показник відповідного періоду минулого року на 14 %.

Найбільшу виручку експортери отримують завдяки замороженим ягодам і фруктам (123 мільйони доларів, +21 %), волоських горіхів (52 мільйони доларів, -15 %), яблук і груш (14 мільйонів доларів, +188 %), ягідних культур (11 мільйонів доларів, +32 %).

За кількістю порівняно з 2021 роком відзначається зростання експорту заморожених плодів (49 тисяч тонн, +25 %), зерняткових культур (35 тисяч тонн, у понад 4 рази), ягід (3 тисячі тонн +32 %). Водночас є зменшення експорту волоських горіхів (близько 14 тисяч тонн, -31 %).    

Читайте також: Для «Садів Перемоги» видаватимуть гранти

Україна та Нідерланди: ягідна взаємодія двох країн

Журнал «Ягідник»

Останні статті