В Україні зросли обсяги експорту замороженої ягоди

 В Україні зросли обсяги експорту замороженої ягоди

Українські компанії за перші чотири місяці 2020 р наростили експорт заморожених ягід і фруктів на 20% в натуральному вимірі та на 37% у вартісному вимірі, порівняно з тим же періодом 2019 року.

Незважаючи на пандемію коронавірусу, торгівля замороженими ягодами активізувалася саме в другій половині сезону, тому що за перші шість місяців сезону (з липня по грудень 2019 року включно) експорт заморожених ягід і фруктів знизився на 14% по відношенню до попереднього року в натуральному вимірі та на 6% – у вартісному », – відзначають аналітики EastFruit .

Серед категорій «заморозки», яка виросла найбільше – заморожена суниця садова. Її експорт з України виріс в 2020 році в порівнянні з тим же періодом минулого року більш ніж в 2 рази в натуральному вимірі. Також більш ніж на 40%, зріс експорт замороженої малини. А ось експорт замороженої лохини залишився приблизно на тому ж рівні, що і роком раніше.

«Тим не менше, якщо говорити про обсяги експорту, то лідером залишалася лохина, до неї наблизилася за обсягом експорту у фізичному вираженні заморожена малина і значно менше експортувалося замороженої суниці садової», – відзначають фахівці. 

Найбільшим покупцем замороженої суниці садової з України в перші місяці 2020 стала Польща, яка більш ніж подвоїла обсяги закупівлі. Ще більш різко зріс експорт замороженої суниці в Німеччину і Чехію, які зайняли друге і третє місце в рейтингу покупців. Також слід зазначити перші досить великі поставки цієї ягоди в США в 2020 році.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *