В Україні зменшилися площі насаджень кавунів

 В Україні зменшилися площі насаджень кавунів

Наразі перебуває у розпалі сезон одних із найпопулярніших літніх ласощів – кавунів. В Україні вирощується близько 400 тис. т плодів, при цьому 38% цього обсягу припадає на Херсонську область. За останні 5 років посівні площі під кавунами скоротилися на 10% і в 2020 році становили 46,5 тис. га. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

– Минулого року близько 8% вирощених кавунів експортували. Через значну вагу цього товару основними покупцями були країни, які знаходяться географічно біля України. Основними країнами-імпортерами українських кавунів в 2020 році стали Молдова (29% української експортної виручки), Польща (21%), Латвія (17%), Литва (15%) і Білорусь (10%). Імпорт кавунів також присутній, але він незначний і знаходиться на рівні 1% загального українського фонду споживання, – розповідає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Щодо світового виробництва кавунів, то 80% їх вирощується в Азії. Це цілком закономірно, адже для вирощування кавунів потрібна велика кількість сонячного світла та тепла. Згідно з даними FAOstat, світовим лідером зі споживання кавунів є жителі Вірменії (47 кг на рік на 1 людину), Албанії (43 кг/рік/1 людину), Гаяни (28 кг), Туркменістану та Чорногорії (по 27 кг на людину в рік). Рівень споживання кавунів в Україні залишається відносно низьким – близько 4 кг на людину в рік.

Читайте також: вінницькі кавуни у тунелях: урожайність сягає 100 т/га.

На Херсонщині створять кавуни, що не бояться ультрафіолету.

Журнал «Ягідник»

Останні статті

1 Комментар

Comments are closed.