В Україні збільшили мінімальний термін оренди для багаторічних насаджень

 В Україні збільшили мінімальний термін оренди для багаторічних насаджень

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт 2046, який забезпечує підтримку садівництва й виноградарства в Україні. Зокрема, закон передбачає збільшення мінімального строку оренди під багаторічні насадження до 25 років, повідомляється на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Міністр аграрної політики Роман Лещенко зазначив, що закон має на меті зробити українських садівників і виробників винограду, а також виноробів, конкурентоспроможними на внутрішньому ринку:

– Законом передбачене збільшення мінімального терміну оренди під багаторічне насадження у 25 років. Не секрет, що в Україні в останні роки площі насаджень зменшилися і відсутність тривалого терміну оренди була однією з ключових проблем. Тож тепер є шанс змінити цю тенденцію.  Окрім строку оренди, інвестор, який захоче вкласти кошти у сад, паралельно отримує  довіру та впевненість щодо своїх дій. А це колосально вплине на збільшення робочих місць. У середньому 20 сезонних працівників працюють на 1 гектарі, – написав Роман Лещенко.

Також він додав, що садівництво і виноградарство з точки зору збереження ґрунтів є дуже заощадливими. У сьогоднішній реаліях, коли тисячі гектарів українських земель виснажені, садівництво є хорошим компромісом. 

Читайте також: Уряд прийняв уніфіковану Методику грошової оцінки землі

Роман Лещенко: «Підтримка садівництва – пріоритетна для Мінагрополітики»

Журнал «Ягідник»

Останні статті