В Україні зареєстрували новий сорт жимолості Світанок

 В Україні зареєстрували новий сорт жимолості Світанок

Нещодавно в Україні офіційно зареєстрували новий сорт жимолості під назвою Світанок, а також популярний сорт черешні Самміт. Про це повідомила пресслужба асоціації «Укрсадпром».

Повідомляється,щокомпанія «Фрутек» зареєструвала права інтелектуальної власності на сорт жимолості голубої Світанок, а «Бахмутський розсадник» – на поширення сорту черешні Самміт.

Власник і керуючий партнер компанії «Фрутек» Олег Босий, що робота над виведенням сорту жимолості Світанок розпочалася 2017 року після відвідання симпозіуму в Канаді, присвяченого жимолості:

– Тамтешні колеги поділилися з нами насінням деяких перспективних форм цієї культури. Після отримання кількох десятків тисяч гібридних сіянців в Україні розпочате канадськими селекціонерами продовжили директор компанії «Фрутек» Сергій Змійчук і науковець, заступник директора Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко. Форму, що нині стала сортом Світанок, ми відібрали раніше за інші – 2017 року, тому мали можливість її ретельно вивчити, зібравши різнобічну інформацію про її характеристики.

Зазначається, що під час вегетації 2021 року з рослини, що стала сортом Світанок, отримали близько 2,3 кг плодів, причому передбачається, що у повністю сформованих рослин товарна врожайність сягатиме щонайменше 3-4 кг плодів/кущ.

Світанок – це сорт середнього терміну дозрівання та значною мірою схожий на сорт Аврора. Його ягода середнього розміру й досить тверда, що дуже важливо, адже основна проблема товарного вирощування жимолості — те, що більшість сортів мають м’які і цим непридатні для торгового обігу плоди, які треба споживати відразу після збирання. Це дає можливість садівникові успішно транспортувати ягоди вигідно їх продавати.

Читайте також: Невідома жимолость: секрети вирощування компанії «Фруктовий сад АТ»

Жимолость: про підсумки сезону з перших уст

Журнал «Ягідник»

Останні статті