В Україні зареєстрували новий сорт лохини

 В Україні зареєстрували новий сорт лохини

Знайомтесь – сорт Река. Його створили на дослідній станції Руакура (Ruakura) у Новій Зеландії та вивели на ринок у 1985 році.

Река – один з перших сортів чорниці (лохини) високорослої у Світі, який було захищено Патентом на сорт рослин США (заявка 102151), термін дії якого завершився у 2007 р. А нещодавно ТОВ Фрутек вдалося внести сорт до Реєстру сортів рослин придатних до вирощування в Україні (заявка 18501003).

Река – один з найменш вибагливих сортів чорниці (лохини) високорослої. Він має відмінну стійкість до хвороб, чудову адаптивність  та добре росте і плодоносить на мінеральних та важких за механічним складом грунтах при мінімальному внесенні субстрату. Зимостійкість цього сорту співставна з загальновідомим сортом Блукроп, тому цей сорт придатний для вирощування у всіх кліматичних зонах України.

Важливо відмітити, що сорт дуже швидко формує потужний продуктивний кущ і виходить на максимальну продуктивність значно раніше, ніж загальновідомі сорти Блукроп, Дарроу чи Ерліблу.

Сезон плодоношення сорту Река у порівнянні з іншими сортами

Сорт Река відноситься до ранньостиглих, урожай дозріває на 5-7 днів раніше сорту Дюк, проте стигла ягода практично не осипається і може залишатися на рослинах 3-4 тижні. При цьому смакові якості ягоди лише поліпшуються завдяки зростанню вмісту цукрів, флавоноїдів та антиоксидантів.

Дружне дозрівання та стійкість до осипання дозволяє виробнику підвищити продуктивність при ручному зборі та, відповідно, знизити собівартість продукції. Ці ж властивості, у поєднанні з прямостоячим габітусом куща дозволяють ефективно використовувати механізований збір.

Ягода сорту Река середнього розміру, діаметром 12-14 мм та вагою в середньому 1,6 г. Плоди насичено синього кольору, мають помірний блакитний наліт та сухий відрив, характеризуються відмінною транспортабельністю та чудово зберігаються у свіжому вигляді досить тривалий час, навіть за відсутності швидкого охолодження.

Сорт схильний до перенавантаження врожаєм, тому, для уникнення дрібнішання плодів, практично щороку потребує посиленої обрізки.

За словами керуючого партнера ТОВ Фрутек Олега Босого:

«Сорт Река – це шедевр Світової селекції. Багато вітчизняних виробників його вже добре знають, проте включення його до Державного Реєстру та легалізація садивного матеріалу дозволить виробникам скористатися програмами підтримки розвитку садівництва та отримати часткове відшкодування при купівлі сертифікованих саджанців.

Цей сорт характеризується ягодою середнього розміру, яка має досить насичений колір. На жаль, темний колір негативно сприймається у ритейлі (по аналогії з темною перестиглою ягодою малини чи суниці). Проте окремі споживачі розуміють, що темна, ягода є більш корисною, адже це ознака підвищеного вмісту поліфенолів та антиоксидантів.

До речі, висока продуктивність та придатність до механізованого збирання дозволить виробникам отримати значно нижчу собівартість продукції, яка може бути запропонована споживачам на ринку свіжої продукції, а також в  якості сировини для переробної промисловості.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *