В Україні запрацюють податкові пільги великим інвесторам

 В Україні запрацюють податкові пільги великим інвесторам

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо податкових стимулів для інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, повідомляє пресслужба офісу глави держави. Зокрема, йдеться № 1294-ІХ.

Відтепер від оподаткування ввізним митом до 1 січня 2035 року звільняється устаткування та обладнання, що ввозитиметься в Україну для реалізації інвестиційних проєктів відповідно до Закону «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями».

Так, податкові пільги надаються за умови, що товари виготовлені не раніше, ніж за три роки до дати їхнього ввезення в Україну, не були у використанні, а також не походять з держави-окупанта, держави-агресора чи окупованої території України.

При цьому передбачається, що перелік та обсяги ввезення таких товарів затверджуються Урядом України разом з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Окрім того, Володимир Зеленський також підписав закон № 1293-ІХ, згідно з яким до 1 січня 2035 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з ввезення в Україну устаткування, комплектувальних виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями.

Таким чином, від оподаткування податком на прибуток підприємств звільняються інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до закону про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями (за умови, що цей прибуток отримано в результаті виконання такого договору).

Закон також дозволяє органам місцевого самоврядування до 1 січня 2035 року зменшувати ставки земельного податку та орендну плату за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються в межах реалізації інвестпроєктів зі значними інвестиціями.

Нагадаємо, депутати продовжили податкові пільги для бізнесу до закінчення карантину.

Німецькі інвестори допомагатимуть ягідникам з Сумщини розвивати бізнес.

На Рівненщині поляки інвестуватимуть у вирощування суниці садової.

Журнал «Ягідник»

Останні статті