В Україні з’явиться новий сорт обліпихи

 В Україні з’явиться новий сорт обліпихи

Невдовзі в Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, буде зареєстрований новий сорт обліпихи – Ласунка. Це сорт селекції Володимира Меженського – доктора сільськогосподарських наук, професора кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП).

– Ексклюзивна можливість друзям Орендж Революшн першими дізнатися про новий вітчизняний сорт обліпихи Ласунка, реєстрація якого завершується. Подібно до Орендж Революшн, це сорт надраннього достигання, – написав Володимир Меженський на фейсбук-сторінці «Обліпиха. Друзі Орендж Революшн».

За словами селекціонера, ці два сорти можна порівнювати за багатьма показниками:

– Так, сила росту в Ласунки, менша, проте чи є це перевагою, залежить від різних чинників: умов ділянки, системи догляду й збирання врожаю, схеми живлення тощо, що впливатиме на урожайність.

Учений зазначає, що цього року він, зокрема, дивує надзвичайною збереженістю плодів, які не погнили на гілках упродовж трьох місяців після достигання.

– Причому сталося це, незважаючи на погодні умови, які повинні були спричинити їхню повну деструкції, – написав Володимир Меженський. – Тож набір сортів, придатних для поширення в Україні, зростатиме й надалі. Слава Україні!

Читайте також: Як плодоносить обліпиха Орендж Революшн?

Журнал «Ягідник»

Останні статті