В Україні виростили найбільшу ягоду жимолості?

 В Україні виростили найбільшу ягоду жимолості?

фото зі сторінки компанії “ФруТек” у фейсбуці

Рекордну за розміром ягоду жимолості виростили на випробувальній ділянці ТОВ «Фрутек», що у Вінницькій області. Найбільша ягода вагою 6,57 г виросла на новому сорті канадської селекції Бореал Б’юті. Про це повідомила пресслужба компанії на сторінці у фейсбуці

Фото зі сторінки компанії “ФруТек” у фейсбуці

За інформацією селекціонера сорту Роберта Борса, в умовах канадського штату Саскачеван, де було створено Бореал Б’юті, середня вага ягоди жимолості цього сорту становить 2,6 г, а максимальна вага окремих плодів може досягати 3,7 г.

Сорт Бореал Бюті вирізняється не лише розміром плодів і формою ягоди, а й тим, що він є найбільш урожайним з більш ніж 25+ сортів різних селекційних програм, які випробовуються ТОВ «Фрутек».

– Так, на третій рік після посадки цього сезону вдалося досягнути середньої урожайності 3,5 кг з куща, що відповідає 12 т/га. Як правило, жимолость виходить на повну продуктивність на 5-6 рік після посадки, тому цілком ймовірно, що урожайність Бореал Б’юті з кожним наступним роком ще й надалі зростатиме,– йдеться у повідомленні.

Фото зі сторінки компанії “ФруТек” у фейсбуці

За результатами досліджень Інституту Садівництва НААН України, жимолость вирізняється найвищим вмістом антиоксидантів серед усіх ягідних культур, які наразі вирощуються комерційно. Вміст фенольних сполук у плодах сорту Бореал Б’юті становив 887 мг/100 г.

Нагадаємо, «ФруТек» назвав найурожайніший сорт жимолості.

В Україні збирають перші ягоди жимолості.

Жимолость Аврора: і смачна, і продуктивна.

Журнал «Ягідник»

Останні статті