В Україні відзначили Органічний день

 В Україні відзначили Органічний день

Згідно зі звітом Єврокомісії за 2021 рік Україна входить до п’ятірки органічних імпортерів у країни ЄС. Саме тому в Україні щороку 23 вересня відзначають Органічний день. Його основна мета – впровадження Європейського зеленого курсу в Україні, підвищення рівня обізнаності про органічні продукти та сприяння ключовій ролі органічного сільського господарства у переході до сталого виробництва та споживання в Україні. Повідомляє Мінагрополітики.

За даними моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства, загальна площа сільськогосподарських угідь з органічним статусом та перехідного періоду в Україні становить 422 тис. га (1% від загальної площі земель сільськогосподарського призначення України). З них – 370 тис. га угідь з органічним статусом. При цьому нараховувалося 528 операторів органічного ринку, з них 418 – сільськогосподарські виробники.

Читайте також: Зустрічайте новий номер журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»

За останніми даними Дослідного інституту органічного сільського господарства Швейцарії (FiBL) та IFOAM (книга «Світ органічного сільського господарства»), за площею органічних сільськогосподарських угідь Україна у 2020 році посіла 21 місце у світі та 13-те у Європі.

При цьому протягом останніх років Україна впевнено входила до ТОП 5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році посіла 5 місце у світі із 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу ввезеної органічної продукції до ЄС.

Читайте також: Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Ягідник»

Останні статті