В Україні та Польщі стартував сезон продажу лохини: яка ціна ягоди

 В Україні та Польщі стартував сезон продажу лохини: яка ціна ягоди

В Україні на ринку з’явилися перші пропозиції лохини місцевого виробництва. Правда, поки що, мова йде лише про дуже малооб’ємні партії ягід з приватних теплиць західного регіону країни. У зв’язку із затримкою сезону дозрівання ягоди ціни в два рази вище торішніх.

На даний момент пропозиції з продажу української лохини надходять за ціною 400−450 грн/кг (15−17 $/кг) дрібним оптом. Для порівняння, імпортна лохина з Іспанії пропонується оптом в середньому по 300 грн/кг (близько 11 $/кг).

Для порівняння, у 2019 році купити лохину можна було по 200−240 грн/кг (7,5−9,4 $/кг), тобто в середньому в два рази дешевше, ніж в цьому році. Імпортну ж лохину минулоріч продавали за ціною 6−9 $/кг.

У Польщі стартував сезон реалізації лохини з місцевих господарств, повідомляють аналітики « АПК-Інформ: овочі і фрукти ». За даними моніторингу проекту, сезон почався в середньому на тиждень раніше, ніж в минулому році, однак ціни на дану ягоду значно вище, ніж на початку минулого сезону. На сьогоднішній день пропозиція лохини місцевого виробництва на ринку дуже обмежено. У той же час попит на дану ягоду оцінюється на досить високому рівні. Перші партії лохина на даний момент надходять у продаж за ціною $ 12,66-13,67 / кг. Більш масово лохина з польських господарств почне надходити в продаж вже на початку липня.

При цьому, варто зазначити, що на сьогоднішній день ціна на лохину в Польщі вже в середньому на 47% вище, ніж спочатку сезону 2019 року. Настільки високі ціни виробники пояснюють різким скороченням валового збору лохини в країні внаслідок несприятливих погодних умов в період дозрівання даної ягоди.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *