В Україні суттєво зростуть штрафи за підробки

 В Україні суттєво зростуть штрафи за підробки

Штраф за підробки сільськогосподарської продукції в Україні сягне 13 мільйонів гривень. Такі суми зазначені у прийнятому законі про фальсифікат №3680-д. Новий документ допоміг вдосконалити законодавство у сфері охорони прав на сорти рослин та наблизив його до норм Європейського Союзу, повідомляє Насіннєва асоціація України.

Одним із найголовніших моментів цього закону – значне збільшення штрафів за маркування, пакування фальсифікованої продукції та використання торгівельної марки, яка зовнішньо нагадує торгівельну марку іншого виробника. За такі дії громадянину загрожуватиме фінансове покарання у розмірі від 1 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Наразі ця сума може становити до 6,5 мільйона гривень. На посадових осіб чекатиме більший штраф – від 5 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів разом з конфіскацією фальсифікату та обладнання для його вироблення.

Окрім суттєвого зросту штрафів за підробки, закон також:

  • дозволив подавати заявки на реєстрацію сортів онлайн;
  • скоротив строки розгляду документів
  • запровадив електронні сервіси отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння для дослідних цілей;
  • спростив процедури ввезення в Україну вже відомих сортів насіння та садивного матеріалу;
  • спростив реєстрацію для сортів, що вже зареєстровані в ЄС та США;
  • надав права будь-кому подавати заявку на поширення сорту суспільного надбання.

Як зазначила виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко, новий закон дозволяє постачати насіння найновіших сортів українським аграріям одночасно з агровиробниками ЄС і США, зокрема таких стратегічно важливих культур, як кукурудза, соняшник, соя чи лохина.

Таким чином, нові зміни суттєво спрощують життя українським аграріям завдяки ліквідації зайвої бюрократії, переходу багатьох процедур в онлайн та впорядкуванню багатьох питань, що стосуються ввозу насіння та матеріалів в Україну. Також нові норми спрощують процедуру експертизи та реєстрації сортів рослин та руху насіння і садивного матеріалу.

Читайте також: Ягідівники Житомирщини отримали гранти

Журнал «Ягідник»

Останні статті