В Україні стартував сезон суниці: досвід ФГ «Ягоди Закарпаття»

 В Україні стартував сезон суниці: досвід ФГ «Ягоди Закарпаття»

В Україні вже стартував і набирає обертів сезон суниці садової, тому ягідівники збирають перші врожаї ягід з закритого ґрунту. Зокрема, вже тиждень тому, 24 квітня, перший промисловий збір суниці провели у фермерському господарстві «Ягоди Закарпаття». Детальніше про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповів співзасновник господарства Іван Рацин.

Особливість ФГ «Ягоди Закарпаття» полягає в тому, що частину насаджень суниці садової тут вирощують під накриттям у… міжряддях винограду. Така технологія забезпечує «взаємовигоду», кажуть засновники господарства, адже завдяки суниці садовій тут планують зібрати більше винограду

– Перший збір врожаю суниці садової з теплиці ми провели ще 24 квітня. Дві партії суниці відправилися у Дніпропетровськ, а вчора (1 травня – ред.) ми зібрали 800 кілограмів ягід і відправили їх до Києва, – розповів Іван Рацин.

За його словами, зараз у теплицях достигає суниця сорту Брілла:

– Ми вирощуємо ягоди і в теплиці разом з виноградом, і на полі у відкритому ґрунті. Так, з відкритого ґрунту врожай теж буде невдовзі – 7-10 днів. Орієнтовно плануємо почати там збір на 10 травня.

Маючи досвід вирощування суниці садової у відкритому та закритому ґрунті, Іван Рацин зазначив, що переваги використання теплиць полягають у тому, що вдається раніше почати збір урожаю, адже ягоди достигають раніше:

– Окрім того, телиці гарантують, що насадження не будуть пошкоджені приморозками чи градом. Але водночас варто враховувати, що у випадку закритого ґрунту роботи в теплиці удвічі чи навіть утричі більше, ніж на полі.

Бізнес-тур на підприємство «Ягоди Закарпаття» відбувся 16 грудня 2022 року під час IV Міжнародної Благодійної науково- практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації» в Ужгороді. Пострепортаж із конференції читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» No 4–5, який доступний безкоштовно на сайті techdrinks.info.

Читайте також: Які сорти лохини популярні цьогоріч?

Журнал «Ягідник»

Останні статті