В Україні спростять перереєстрацію фермерських господарств

 В Україні спростять перереєстрацію фермерських господарств

Законопроєкт  «Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період» спрямований на те, щоб перереєстрація українських фермерських господарств в іншу організаційно-правову форму відбувалася за максимально спрощеною процедурою. Про це повідомляє пресслужба МінАПК.

– Напрацьовані Мінагрополітики правки до проєкту закону передбачатимуть, що це буде суто формальна процедура, яка дозволить зробити перереєстрацію майже непомітною і дасть змогу, за бажанням власників, зберегти і назву, і саме формулювання «фермерське господарство», – сказав радник Міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов. 

Читайте також: Ягідна галузь України в умовах війни. Результати міжнародної благодійної конференції для ягідівників (16–17 лютого, Рівне-Житомир)

За його словами, після перереєстрації будують збережені всі права власності та права оренди:

– Це нормальна практика, і зараз міністерство разом з народними депутатами працюють над максимальним спрощенням всіх можливих процедур для того, щоб фермери відчули лише переваги від таких змін, – додав радник міністра.

Довідково. Проєкт Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період» (№ 6013) ухвалений Верховною Радою в першому читанні. Законопроектом, зокрема, пропонується: 

  • при реорганізації кредитори не можуть вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань перед кредитором та відшкодування збитків;  
  • господарське товариство (правонаступник ФГ) може використовувати ліцензії та інші документи  дозвільного характеру, що отримані на ФГ, до закінчення їх строку дії;  
  • право постійного користування земельними ділянками, набуте підприємствами на момент вступу Закону в дію, переходить до господарського товариства – правонаступника;  
  • реєстраційні дії щодо перетворення ФГ у господарське товариство та адміністративні послуги, пов’язані із переоформлення документів дозвільного характеру, речових прав на майно, проводяться безоплатно. 

Читайте також: Мармуляди і не тільки: кооператив «Як Бджола» розвиває переробку

Журнал «Ягідник»

Останні статті