В Україні розпочався сезон лохини: що буде з цінами?

 В Україні розпочався сезон лохини: що буде з цінами?

Українські ягідівники вже розпочали сезон лохини і збір ранніх сортів цієї культури, повідомляє асоціація «Ягідництво України». Перші партії ягоди поступали у продаж за ціною 300-400 грн/кг.

– Цьогоріч сезон лохини стартував десь на тиждень пізніше, ніж минулого року, що пов’язано з погодними умовами навесні, а також з відносно низькими температурами на початку літа, – зазначила керівниця відділу комунікацій асоціації «Ягідництво України» Тетяна Смірнова. – Ціни також поки що трохи вищі, ніж на початку минулого сезону, проте ми очікуємо доволі стрімке зниження, оскільки поки що сезон обіцяє бути доволі врожайним.

При цьому пані Тетяна зазначила, що ціноутворення буде залежати відразу від декількох факторів. По-перше, це погодні умови під час дозрівання та збору врожаю, адже цього року саме дощі на більшій частині території країни стали причиною браку пропозиції якісної суниці та черешні. По-друге, це наявність обсягів якісної ягоди, придатної до експорту.

– Не варто забувати також, що українська лохина насамперед – експортна ягода, й саме на цей канал збуду великі виробники частіше за все роблять найбільшу ставку. Тож, саме наявність чи відсутність експорту буде найбільше впливати на цінову політику й на внутрішньому ринку України, – зазначила експертка.

Нагадаємо, українські виробники збирають перші врожаї лохини.

Українські науковці розпочали дослідження з вирощування лохини.

Оптові ціни на лохину в Україні впали майже на третину.

Журнал «Ягідник»

Останні статті