В Україні прогнозують високі ціни на черешню

 В Україні прогнозують високі ціни на черешню

Економічний експерт Андрій Блінов розповів, що наразі ситуація в Україні із цінами на продукти, зокрема і в подальшому на черешню, залежить від того, у якому стані перебуває виробництво товарів, повідомляє УНН.

Зокрема, експерт попередив, що в червні за межами Запорізької області, скоріш за все, буде дуже дорога черешня.

– Що стосується подорожчання, то ми повинні розуміти, була вже й оцінка Національного банку, що дуже важко оцінити стрибки інфляції цього року, як і взагалі ситуацію з валовим продуктом, економічною активністю, тому що все є похідною від розвитку воєнної ситуації. Водночас на сьогодні державні органи орієнтуються на 15-20% цьогорічної інфляції, але це в середньому, – зазначив Андрій Блінов.

За його словами, найбільше дорожчати будуть товари, яких не вистачає.

– За межами Запорізької області цього червня, скоріш за все, буде дуже дорога черешня, через те, що Мелітополь на сьогодні не знаходиться під контролем української влади, на решті території України немає хорошої комунікації транспортної й відповідно, скоріш за все, такі сезонні товари буде досить важко чи дорожче доставити до місця збуту. Ягоди та фрукти, які не притаманні нашому регіону, будуть дорожчати, – розповів Андрій Блінов.

Читайте також: Уманську черешню запилюватимуть ще й осмії

Журнал «Ягідник»

Останні статті